• Wyniki Turnieju Wiedzy Przyrodniczej SK LOP

• 10 maja 2024 r. w Nadleśnictwie Skierniewice odbył się finał XVII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej dla uczniów Szkolnych Kół Ligi Ochrony Przyrody. Turniej przebiegał w trzech etapach: szkolnym, miejsko-gminnym i okręgowym. Tytuł laureata turnieju zdobył Adam Szwarc z klasy VIII, natomiast Bartosz Szymankiewicz z klasy VI uzyskał tytuł finalisty.
              Adamowi i Bartoszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Bibliotekarza

• Z okazji Dnia Bibliotekarza uczniowie klasy 1 wybrali się do pani Elżbiety Krawczyk, naszej szkolnej pani bibliotekarz, by złożyć jej życzenia. Przy okazji przeprowadzili z nią wywiad Dowiedzieli się m.in. na czym polega praca w bibliotece, jakie książki lubi czytać pani Ela, czy lubiła czytać, gdy była dzieckiem. Z Okazji Dnia Bibliotekarza życzymy pani Eli samych fantastycznych czytelników

• Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim

• 10 maja, w ramach akcji „Z książką na walizkach”, odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość. Już po raz drugi przyjechał do nas Pan Andrzej Marek Grabowski - legendarny Pan Tik Tak, czy Profesor Ciekawski. Przede wszystkim jednak autor wielu wspaniałych książek: „Afera Smoka Nudożera”, „Pirat Jędruś”, „ Mumciuś”, „Ambroży Pierożek”, „Zenek i mrówki”, „Dziewczynka ze srebrnym zębem”, „Instrukcja obsługi pieska Jac”ó”sia” czy „Wojna na Pięknym Brzegu”. Podczas spotkania poznaliśmy wiele ciekawych faktów związanych z powstaniem każdej z nich. Oglądaliśmy lalki biorące udział w programach telewizyjnych. Każdy mógł zdobyć dedykację w zakupionej książce autorstwa naszego gościa. W trakcie spotkania wyłoniona została do kolejnego etapu konkursu plastycznego praca Nadii Mateja z klasy II. Spotkanie było pełne emocji. Było śmiesznie i wesoło. Mamy nadzieję, że Pan Andrzej odwiedzi nas ponownie. DZIĘKUJEMY!

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• 7 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego 6-latków oraz uczniowie klas I-VIII wzięli udział w spotkaniu z Weroniką Karpow, absolwentką naszej szkoły, która obecnie uczy się w Liceum Ogólnokształcącym w Kleszczowie w klasie o profilu medyczno-ratowniczym. W trakcie spotkania Weronika przekazała uczniom oraz przedszkolakom wiele cennych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i pomóc osobie, która tej pomocy potrzebuje. Uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych.
              Dziękujemy bardzo Weronice za przekazanie jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia.
              Cieszymy się niezmiernie, że nasi absolwenci wracają do swojej szkoły.

• 3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

• Zdjęcia: Paweł Buczak

3 maja uczniowie naszej szkoły przedstawili w kościele pw. św. Wojciecha w Białej Rawskiej widowisko artystyczne z okazji uroczystych obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzi artyści przybliżyli to ważne wydarzenie z historii naszego kraju oraz jego znaczenie dla kształtowania tożsamości narodowej Polaków. Piękne recytacje były przeplatane pieśniami patriotycznymi. Występom towarzyszyło skupienie, wzruszenie, duma oraz radość, że możemy żyć w wolnym kraju. Atmosferę uroczystości wzbogacił wykonany na zakończenie taniec – polonez.
              W gminnych obchodach Święta Konstytucji naszą szkołę reprezentował również poczet sztandarowy.
              Święto Konstytucji 3 Maja to nie tylko czas na refleksję nad historią, ale także okazja do budowania wspólnoty i pielęgnowania naszych wartości narodowych.
              Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i wkład w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości. Podziękowania dla Pana Pawła Buczaka za wykonanie zdjęć.