• Gminne Igrzyska w Czwórboju Lekkoatletycznym

• W Gminnych Igrzyskach w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się 5 maja 2023 r., uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców. GRATULUJEMY!

• WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

• 4 maja 2023 odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uczennice klasy VI - Weronika Pieczątka i Karina Orlicka - przybliżyły wszystkim historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Całą uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe i przygotowana dekoracja. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

• "Wielka historia małej miejscowości"

• Uczeń klasy 5 - Miłosz Niewiadomski i jego mama pani Magdalena Niewiadomska zabrali nas w podróż do, jak to sami powiedzieli, „wyjątkowego miejsca, jedynego i niepowtarzalnego, bo naszego”. W myśl zasady „cudze chwalicie, swego nie znacie” uczniowie klas 3-5 w ramach projektu „Wielka historia małej miejscowości” zwiedzili cmentarz parafialny w Babsku. Miłosz i jego mama, jak profesjonalni przewodnicy, przygotowali mapę cmentarza, zadania i opowieści o najciekawszych/najstarszych nagrobkach. Dziękujemy serdecznie za tak niezwykły spacer.

• Projekt edukacyjny "Wielka hostoria małej miejscowości"

• Uczniowie klasy 3 oraz klasy 5 wybrali się na zwiedzanie kościoła św. Antoniego Padewskiego w Babsku. Kierując się informacjami umieszczonymi w publikacji księdza Józefa Wieteski „Mój Babsk” uważniej niż podczas uczestnictwa we mszy świętej, przyjrzeli się najcenniejszym i charakterystycznym elementom wnętrza kościoła, zakrystii, dzwonnicy oraz czterech kaplic. Przewodnikami, którzy w ramach projektu „Wielka historia małej miejscowości” opowiedzieli kolegom o ołtarzach, dzwonach, licznych epitafiach itp., byli Igor Szymczak, Adam Dybała, Anna Piątkowska, Amelia Kociszewska.