• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka. Dotyczy naszych emocji, myśli i zachowań. To jak się czujemy wewnątrz siebie ma ogromny wpływ na naszą jakość życia. W związku ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego odbyły się w naszej szkole warsztaty, które poprowadziła pani Małgorzata Bernacińska – pedagog specjalny. Głównym celem spotkań z dziećmi i młodzieżą było uświadomienie potrzeby dbałości o zdrowie psychiczne Uczniowie dowiedzieli się jak troszczyć się o siebie, jak radzić sobie ze stresem, jak chronić się przed depresją, czego potrzebuje nasz mózg, aby dobrze funkcjonować.
              Pamiętajcie! Z każdej sytuacji jest wyjście. Kiedy nie radzicie sobie sami, szukajcie wsparcia u rodziców, wychowawcy, pedagoga lub psychologa szkolnego.

• Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem

• 5 października, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII i przedszkolaków z panem Grzegorzem Malarowiczem - aspirantem sztabowym Komisariatu Policji w Białej RawskiejCelem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych po zmroku. Poruszył również temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Dziękujemy bardzo panu Grzegorzowi za wizytę w naszej szkole.

• Przedstawienie profilaktyczne "Planeta Samozdrowie"

• 4 października dzieci z  oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-V obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Planeta Samozdrowie i misja generała Osiłka" w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego AKADA. Przedstawienie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia i wartości odżywczych warzyw i owoców. Opowiedziana historia uświadomiła dzieciom i ich starczym kolegom potrzebę aktywnego spędzania wolnego czasu oraz znaczenie właściwego odżywiania.

• Wycieczka do Rawy Mazowieckiej

• 3 października uczniowie klas 1-4 wraz z wychowawcami wybrali się do Rawy Mazowieckiej. Głównym punktem programu była wizyta w kinie. Film "O psie, który jeździł koleją" wzbudził we wszystkich mnóstwo emocji. Były brawa, pomruki niezadowolenia (w reakcji na złe zachowania bohaterów) oraz łzy wzruszenia. Pięknie opowiedziana historia chorej Zuzi, jej przyjaźni z psem, ludzi którzy w trudnym momencie niosą pomoc, przypomniała nam, że świat jest dobry. Pamiętajmy o tym! Po seansie wszyscy udali się do restauracji, gdzie czekał słodki poczęstunek: pączki, bezy i soczki. Na koniec grupa wybrała się na spacer na dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich.

• Nasze przedszkole realizuje Wojewódzki Projekt "ŁÓDZKIE DWUJĘZYCZNE"

• W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole realizować będzie Wojewódzki Projekt „ŁÓDZKIE DWUJĘZYCZNE”. Celem projektu jest propagowanie idei dwujęzyczności w przedszkolach województwa łódzkiego, kształtowanie kompetencji kluczowych u dzieci w zakresie rozwijania umiejętności językowych, tworzenie sytuacji edukacyjnych służących budowaniu zainteresowania dziecka językiem angielskim oraz umożliwianie dzieciom osłuchania się z językiem angielskim w różnych sytuacjach życia codziennego. Projekt realizować będą nauczycielki wychowania przedszkolnego - Marzena Wiśniewska, Ewa Krakowiak i Martyna Szymańska oraz nauczycielka języka angielskiego - Anna Szczepańska. 3 października 2023 r., w ramach projektu,  rozpoczną się szkolenia dla nauczycieli w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.

• XX RAJD JESIENI "ŚCIEŻKAMI PUSZCZY BOLIMOWSKIEJ"

• 29 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX RAJDZIE JESIENI ŚCIEŻKAMI PUSZCZY BOLIMOWSKIEJ, organizowanym przez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach. Główne cele rajdu to poszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej oraz propagowanie przyzwyczajeń do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Rajd odbył się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Skierniewicach. Po zarejestrowaniu każda grupa, wyposażona w specjalnie przygotowaną mapę terenu, wyruszyła w trasę ścieżkami Puszczy Bolimowskiej. Podczas przemarszu uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Skierniewice oraz Bolimowskiego Parku Krajobrazowego na stacjach zadaniowych oraz gromadzili materiał przyrodniczy niezbędny do wykonania kreatywnego zadania na terenie Ośrodka. Po powrocie, pysznym, słodkim poczęstunku, przedstawiciele zespołów rozwiązywali quiz wiedzy o ekologii i ochronie środowiska, wykonali zadania kreatywne (plastyczno-techniczne) „Zwierzaki–patyczaki” ze zgromadzonego w czasie wędrówki materiału przyrodniczego, zadanie „Mistrzowie pamięci” oraz uczestniczyli w rowerowym konkursie sprawnościowym. W ogólnej punktacji nasi uczniowie zajęli III miejsce i otrzymali puchar „FINALIŚCI XX RAJDU ŚCIEŻKAMI PUSZCZY BOLIMOWSKIEJ”. Wielkie brawa!