• Nasz profil

• Jak pracujemy

• Otwarcie nowej Szkoły Podstawowej w Babsku nastąpiło w dniu 5 września 1993r.

Szkoła posiada bogate zaplecze dydaktyczne, nową pracownię internetową
            z 13 stanowiskami oraz pracownię multimedialną z 4 stanowiskami, sprzęt audiowizualny, salę do gier i zabaw dla uczniów klas I-III, salę gimnastyczną i dwa boiska. Posiadamy również bogaty księgozbiór i wideotekę. Szkołę wyróżnia pięknie urządzony i zagospodarowany teren wokół szkoły. Obwód szkoły obejmuje12 miejscowości. Wypracowaliśmy  program wychowawczy i profilaktyczny.  Główne cele wychowawcze szkoły to budowanie  więzi uczuciowych: przyjaźni,  szacunku  i  tolerancji,  prawidłowe komunikowanie  się  i znajdowanie  sposobów przezwyciężania  stresów. Prowadzone są zajęcia pozalekcyjne, których celem jest rozwój talentów i zainteresowań dzieci. Lekcje prowadzone są w sposób umożliwiający indywidualne traktowanie uczniów i dostosowanie stopnia trudności zadań do możliwości każdego dziecka. Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach matematycznych, plastycznych, ekologicznych, wiedzy o patronie i in. Zdobywają nagrody i wyróżnienia na  szczeblu  gminnym, powiatowym  i  ogólnopolskim. W szkole  aktywnie działa Samorząd Uczniowski  przez  organizowanie uroczystości  szkolnych  oraz  działalności kulturalnej, oświatowej,  sportowej i rozrywkowej. Prężnie pracuje sklepik uczniowski "Biedronka”, który przeznacza zyski na dofinansowanie wycieczek szkolnych , zakup nagród i organizację konkursów i uroczystości szkolnych. Organizujemy liczne imprezy, wycieczki dydaktyczne, turystyczno-krajoznawcze,  wyjazdy do kina, teatru  i „zielonej szkoły”. Szkoła stara się promować właściwe zachowanie się dzieci. Przypadki  nagannych  zachowań  są analizowane i dyskutowane, podejmujemy różnorodne  działania  zaradcze.  Współpracujemy  z  Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Rawie Mazowieckiej, nie tylko w zakresie prowadzonych badań, ale także realizacji różnych programów. Nasza szkoła dba o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Droga dzieci do szkoły jest dobrze zorganizowana i bezpieczna. W szkole prowadzona jest profilaktyka uzależnień. Rodzice  uczniów wspierają  szkołę  i chętnie angażują  się  we wspólne działania. Szkoła jest otwarta dla lokalnego środowiska, ma dobry kontakt z samorządem lokalnym, innymi szkołami i parafią. Praktycznie wszystkie imprezy szkolne są otwarte dla środowiska.
            Zapraszani są na nie rodzice, rodzeństwo uczniów, dziadkowie oraz nauczyciele i uczniowie
            z innych szkół.

Najważniejsze dokonania:

Odsłonięcie tablicy Konstancji Gładkowskiej

Nadanie szkole imienia Fryderyka Chopina

Pozyskanie fortepianu koncertowego z Akademii Muzycznej w Łodzi

Urządzenie ogrodu dydaktycznego oraz „zielonej klasy”

Przeprowadzenie akcji dla szkół z całej gminy „Kacper – bezpieczne dziecko na drodze”

Organizowanie cyklicznych koncertów fortepianowych

Podejmowanie nowatorskich rozwiązań organizacyjno-metodycznych