• Aktualności

            • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

            • 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, uczniowie klasy 1 świętowali Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Poznali jeden z utworów tego znanego wszystkim baśniopisarza - "Brzydkie kaczątko". Wybrane osoby głośno czytały całej klasie opowieść o kaczątku, wychowawczyni zaprezentowała jego historię w formie teatrzyku kamishibai. Dzieci porównamy różne wydania baśni, ułożyły plan wydarzeń, wykonały wspólnie pracę plastyczną, nawet na wf-ie zbierały punkty- w postaci puzzli, które na koniec ułożyły się w ilustrację do poznanej baśni. Kolejnego dnia czekała na wszystkich niespodzianka. Z monitora, specjalnie dla uczniów klasy 1 z naszej szkoły, przemówił sam Hans Christian Andersen.

            • Wiosenne prace w szkolnym ogrodzie

            • Wiosna w ogrodzie to czas rozpoczęcia prac porządkowych i pielęgnacyjnych. To także czas przygotowania ogrodu szkolnego do nowego sezonu. W czasie pięknej, słonecznej kwietniowej pogody członkowie Szkolnego Koła LOP z klasy IV z ogromnym zaagażowaniem pielili rabaty w szkolnym ogrodzie.

            • Jak narysować drzewo? - warsztaty plastyczne

            • W ramach, nagrodzonego przez Fundację Szkoła z Klasą, projektu "Spotkamy się pod miłorzębem" jego liderzy, czyli uczniowie klasy 4 oraz zaproszeni uczniowie klasy 5 i klasy 8 wzięli udział w warsztatach rysowania. Nauczyciel rysunku, pan Adam Dziąg, pokazał uczniom, jak w łatwy i szybki sposób narysować drzewo. Efektem warsztatów będą karty ilustrujące wybrane drzewa rosnące na terenie przyszkolnym.

            • Misja planeta Ziemia

            • 22 kwietnia,w Dniu Ziemi, wychowawczyni klasy 1, pani Anna Szczepańska, odebrała list od Strażnika Planety Ziemia. Poprosił on, by pierwszoklasiści pomogli mu uratować planetę. Przez cały tydzień dzieci wykonywały zadania, dzięki którym poznały źródła energii odnawialnej, nauczyły się segregować odpady, dowiedziały się, co znaczą pojęcia flora i fauna. Rozwiązanie zadań pozwoliło na zdobycie kodu i dostępu do zawartości plecaka, który dostarczył do klasy specjalny kurier. Aby otworzyć plecak, trzeba było odczytać kolejny list i wykonać zadanie matematyczne. Misja zakończyła się sukcesem!!!

            • Projekt edukacyjny "Z darami natury świat nie jest ponury"

            • ,,Co w trawie piszczy?" - zajęcia przyrodnicze w plenerze w oddziale przedszkolnym 3-4 latków w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury".
              Wiosna zawitała do nas na dobre. Pogoda w tym tygodniu nas rozpieszcza. Promienie słońca budzą do życia wielu mieszkańców naszego szkolnego ogródka. Korzystając z pięknej aury postanowiliśmy zaobserwować kto mieszka blisko nas. Mieliśmy szczęście spotkać biedronki, ślimaki, mrówki, pszczoły, kowali bezskrzydłych oraz bociany. Nie ma to jak zajęcia przyrodnicze w plenerze.

            • Zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia - warsztaty profilaktyczne

            • 17 kwietnia 2024 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w zajęciach nt. zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia,  prowadzonych przez panią pedagog Małgorzatę Bernacińską. Celem warsztatów było kształtowanie świadomości uczestników w zakresie zasad zdrowego odżywiania, utrwalania proekologicznych wzorców i zapobieganie powstawania odpadów spożywczych i kuchennych. Udział w zajęciach uświadomił uczniom, co mogą zrobić, aby zadbać o siebie, swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich.

            • ÓSMOKLASISTO, CO DALEJ!

            • 9 kwietnia 2024 r. gościliśmy nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej – panią Klaudię Walczak i pana Andrzeja Ziółkowskiego, którzy zapoznali naszych ósmoklasistów z ofertą swojej szkoły. Dziękujemy bardzo za ciekawą prezentację.

            • Żywa lekcja przyrody o ptakach drapieżnych

            • 5 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VIII wzięli udział w żywej lekcji przyrody o ptakach drapieżnych. W obrazowy sposób przedstawione zostały charakterystyczne cechy, zwyczaje, budowa  oraz rola ptaków drapieżnych w przyrodzie, a także sposoby ich ochrony. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję obserwować puchacza, sokoła wędrownego oraz myszołowa. Pokazy  zaprezentowała pani sokolnik Ilona Smolaga, która przybliżyła również historię i tradycje sokolnictwa. Nietypowa lekcja przyrody dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

            • Projekt edukacyjny "CZYTAM Z KLASĄ"

            • Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe biorą udział już w V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki" pod hasłem „Na tropach dobroczynności – Bądź dobry dla zwierząt”. Głównymi założeniami projektu są: rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, pogłębienie wiedzy na temat dobroczynności oraz kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra. W świetlicy szkolnej spotkały się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas II i III. Tym razem do zaprezentowania wybrana została książka Marii Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”. Fragmenty lektury czytały panie Małgorzata Bernacińska, Martyna Szymańska, Marzena Wiśniewska i Ewa Krakowiak. Przemek Cybulski, uczeń klasy II, w ciekawy sposób opowiedział przygody bohaterów prezentowanej lektury. Na zakończenie dzieci układały puzzle o tematyce związanej z poczytnymi książkami, które można wypożyczyć w szkolnej bibliotece. Spotkanie przygotowała pani Elżbieta Krawczyk.

            • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

            • Szanowni Rodzice!
              Informujemy, że od 1 marca 2024 r. rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Zapisy potrwają do 3 kwietnia 2024 r. Wnioski i załączniki do wniosków do pobrania w zakładce Rekrutacja oraz w sekretariacie szkoły.
              Rodziców dzieci uczęszczających już do oddziałów przedszkolnych prosimy o złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko.
              Zapraszamy!

            • Wyniki powiatowego konkursu plastycznego

            • Wśród laureatów XXIV Konkursu Wielkanocnego, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej, znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
              Nagrody otrzymali:
              Zofia Biniszewska - klasa II,
              Wojciech Koprowski - klasa II,
              Jakub Lewandowski - klasa IV,
              Weronika Pieczątka - klasa VII.
              Wielkie brawa!

            • Woda - ciecz niezwykła

            • Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzkości na konieczność dbania i oszczędzania wody. Dostęp do czystej wody jest kluczowy dla poprawy jakości życia milionów ludzi. Chociaż może się nam wydawać, że na świecie jest jej właściwie nieograniczona ilość, to jej zasoby są niewystarczające i kurczą się z roku na rok.
              Skąd się bierze woda? Jak to jest, że leci czysta i zdatna do picia? Jak chronić wodę? To pytania, na które odpowiedzi otrzymali uczniowie klasy I-III podczas wspaniałej lekcji ekologii przygotowanej przez starsze koleżanki i kolegów z klasy VIII. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Woda” oraz film „Woda nie tylko w kranie”, rozwiązywały quizy i zagadki o wodzie, z którymi świetnie sobie poradziły. Poznały również niektóre właściwości wody, obserwując ciekawe doświadczenia i pokazy. Było wiele emocji i zabawy. Brawo ósmoklasiści!

            • Wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej

            • 22 marca uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielem doradztwa zawodowego - panią Marzeną Wiśniewską wzięli udział w wycieczce dydaktyczno-wychowawczej do Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w poszczególnych wydziałach urzędu i aktywnymi formami pomocy, jakich udziela UP osobom poszukującym zatrudnienia (szkolenia, staże, doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy i programy wspomagające osoby chcące rozpocząć własną działalność gospodarczą). Po Urzędzie Pracy oprowadziła nas pani Kamila Żebrowska - doradca zawodowy, która na koniec naszego pobytu wręczyła wszystkim miłe upominki. Wycieczka stanowiła dla wszystkich ciekawe doświadczenie i źródło nowych informacji.

            • Żegnaj zimo, witaj wiosno!

            • 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniejszą marzannę. Przedszkolaki oraz uczniowie, którzy wykonali marzanny zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Mamy nadzieję, że zima nieprędko do nas wróci. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

            • XXII Rawskie Targi Edukacyjne

            • 21 marca uczniowie klasy VIII uczestniczyli w XXII Rawskich Targach Edukacyjnych, które odbyły się w formie e-targów. Ósmoklasiści zapoznali się z ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu rawskiego.