• Letnie zajęcia w przedszkolu

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych właśnie kończą pierwszy tydzień lipcowych zajęć. Pogoda nam dopisuje, więc możemy spędzać ten czas aktywnie. Każdego dnia korzystamy z placu zabaw. Dla rodziców zorganizowaliśmy konkurs na rozpoznawanie stópek swojego dziecka. Natomiast w piątek, na zakończenie tygodnia, wybraliśmy się na spacer, aby podziwiać piękno przyrody naszej okolicy. Odwiedziliśmy też miejscowy sklep, gdzie zakupiliśmy pyszne lody. Trzymamy kciuki, aby kolejny tydzień był również słoneczny.

• Wycieczka do Borysewa

• 27 czerwca, na zakończenie roku przedszkolnego, dzieci wzięły udział w wycieczce do zoo w Borysewie. Pod czujnym okiem opiekunów zwiedzały ogród z przewodnikiem, który zdradził im wiele ciekawostek z życia zwierząt. Największym zainteresowaniem cieszyły się lwy, tygrysy oraz foka. Nie zabrakło również zabaw w figlarni, gdzie przedszkolaki spalały nadmiar energii. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu i zabawie wszyscy zjedliśmy smaczny obiad. Było to fantastyczne zakończenie roku przedszkolnego i zarazem rozpoczęcie wakacji.

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

• 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Po mszy św. rozpoczęły się uroczystości w szkole. Dyrektor Szkoły, Honorata Pasiewicz, przywitała księdza proboszcza Pawła Pietrzaka, uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, nagradzania, podziękowań, czas kończenia pewnych etapów – ósmoklasiści stali się absolwentami, a trzecioklasiści od września rozpoczną nowy etap edukacyjny. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i sukcesy osiągnięte podczas bieżącego roku szkolnego. Wręczone zostały również stypendia Burmistrza Białej Rawskiej, które otrzymali:
              Bartosz Kędzierawski z klasy IV,
              Weronika Pieczątka z klasy VI,
              Marika Kędzierawska z klasy VII,
              Joanna Pruś z klasy VII.
              Jesteśmy dumni z wyników naszych uczniów, doceniamy ich ogromny wkład pracy i wysiłek. Następnie absolwenci szkoły odebrali świadectwa oraz nagrody za osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowanie oraz działalność w organizacjach uczniowskich. Pani dyrektor pogratulowała ósmoklasistom ukończenia szkoły i życzyła im wielu sukcesów i powodzenia. Po uroczystym wręczeniu świadectw i nagród odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasę VIII pod kierunkiem wychowawcy, pana Michała Zdulskiego. We wzruszającym występie uczniowie podziękowali za cierpliwość i wyrozumiałość oraz obiecali, że lata nauki w naszej szkole na zawsze pozostaną w ich sercach i wspomnieniach. Swój występ ósmoklasiści zakończyli polonezem.
              W imieniu uczniów klasy VII piosenkę na pożegnanie naszych absolwentów zaśpiewał Krzysztof Byster.
              Pani dyrektor podziękowała rodzicom i nauczycielom za wsparcie i współpracę w mijającym roku szkolnym. Uczniom życzyła udanych i bezpiecznych wakacji, a rodzicom i nauczycielom wytchnienia i energii do dalszych działań. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania.
              Wszystkim i Każdemu z osobna gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celów w minionym roku szkolnym!
              Życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji !