• ZBIÓRKA DLA POWODZIAN

• SZANOWNI RODZICE I MIESZKAŃCY!
              Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszej akcji. Dlatego też do piątku 20.09.2024 r., do godziny 14.00, oczekujemy na dar serca od Państwa. Dary składamy w naszej szkole w holu głównym. Zbieramy wyłącznie produkty wymienione poniżej.
              SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

• Dzień Kropki w przedszkolu

• 16 września dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznając historię małej dziewczynki imieniem Vashti, dzieci dowiedziały się, że każdy ma jakiś talent. Podczas zajęć, które miały na celu rozbudzanie w dzieciach kreatywności i pomysłowości, ale przede wszystkim budowanie odwagi rozwijaliśmy umiejętności matematyczne i zdolności manualne. Był to dzień pełan wspólnej zabawy i działania w zespole.

• Akcja edukacyjno-charytatywna "TUSZ DO PAKI"

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniamiza czynny udział i zaangażowanie w akcję prowadzoną pod hasłem: „TUSZ DO PAKI”. W roku szkolnym 2023/2024 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji edukacyjno-charytatywnej mającej na celu zaangażowanie dzieci i młodzieży do pomocy schroniskom dla zwierząt w całej Polsce poprzez oddawanie zużytych tuszów z drukarek atramentowych. W czerwcu 2024 r. przekazaliśmy organizatorom akcji kilkadziesiąt zużytych opakowań po tuszach, które trafiły do recyklingu. Dzięki pozyskanym środkom organizatorzy zakupili karmę dla zwierząt ze schronisk i przekazali ją Towarzystwu Opieki na Zwierzętami w Polsce.
              Dziękujemy za zaangażowanie w akcję!!!
              W bieżącym roku szkolnym akcja będzie kontynuowana.

• Próbna ewakuacja

• 9 września odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby udały się na miejsce zbiórki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwał inspektor ds. bhp. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

• Otwarcie ogrodu dydaktycznego "Zielona Pracownia"

• 2 września przy Szkole Podstawowej w Babsku został otwarty ogród dydaktyczny „Zielona Pracownia”, utworzony z udziałem dotacji w kwocie 60 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ogrodzie posadzonych jest blisko 500 roślin. Została wykonana altana wyposażona w stoły i ławki. W zielonej klasie znajdują się  tablice dydaktyczne, gra plenerowa Światowid, domek dla owadów, stacja meteorologiczna, budki lęgowe, karmniki dla ptaków. Wykonane zostało nawadnianie sterowane komputerowo. W ramach tego projektu zakupiono liczne pomoce dydaktyczne: mikroskopy, lornetki, kompasy, gnomon, klucze do oznaczania roślin i zwierząt.

• Inauguracja roku szkolnego 2024/2025

• 2 września odbyła się w naszej szkole uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025, poprzedzona mszą św. w kościele parafialnym w Babsku. Dyrektor szkoły Honorata Pasiewicz przywitała zaproszonych gości – Burmistrza Białej Rawskiej Jacka Otulaka, Zastępcę Burmistrza Białej Rawskiej Zbigniewa Szcześniaka, radną powiatu rawskiego Magdalenę Kieszek, księdza proboszcza Waldemara Marczaka oraz uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególne ciepłe słowa skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten rok szkolny był czasem odkrywania talentów, pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.