AKCJA H2O
pod patronatem Ministerstwa Środowiska
NASZA SZKOŁA UCZESTNICZY W AKCJI H2O I PROPAGUJE OSZCZĘDZANIE WODY WŚRÓD DZIECI
Akcja H2O to akcja, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej
dzieci ze szkół podstawowych w zakresie oszczędzania zasobów wodnych.
W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego
znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna i ochrona
środowiska. Okazało się bowiem,że człowiek od zarania dziejów
korzystając z naturalnych bogactw ziemi poczynił szkody,
które stanowią poważne zagrożenie równowagi biologicznej niezbędnej
dla jego własnego życia. Człowiek powinien zdawać sobie sprawę
z tego, że nie ma moralnego prawado niszczenia środowiska
– jest przecież jego częścią. Dlatego też ochrona ekosystemów
wodnych i racjonalne wykorzystanie
ich zasobów stanowią problem, który stał się sprawą całej ludzkości.
/źródło: www.h2owpolsce.pl/






































































































































