• Programy i projekty

• #ŁÓDZKIE GRA W SZACHY

• Nasza szkoła jako jedna z 25 szkół podstawowych i 25 przedszkoli z województwa łódzkiego bierze udział w projekcie #Łódzkie gra w szachy. Ideą projektu jest stworzenie warunków i zainicjowanie nauki gry w szachy w szkołach i przedszkolach. Ma on na celu zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji, a także wsparcie rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci.

W ramach projektu nauczyciele p. Karolina Bielawska i p. Michał Zdulski odbyli  120-godzinny kurs e-learningowy oraz uczestniczyli w webinariach na temat rozwiązań metodycznych nauki gry w szachy. Szkoła otrzymała pakiet materiałów edukacyjnych do nauki gry w szachy i ćwiczeń dla uczniów:

- 10 kompletów szachów;

- 10 zegarów szachowych;