• Programy i projekty

• ODBLASK - ŚWIEĆ PRZYKŁADEM

• Nasza szkoła jest uczestnikiem konkursu „Odblask  - świeć przykładem”, organizowanym m.in. przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Celem konkursu jest propagowanie noszenia odblasków przez uczniów i ich opiekunów, którzy idą do lub wracają ze szkoły. W konkursie mogą uczestniczyć wszystkie osoby związane ze zgłoszoną do konkursu szkołą tj: uczniowie, rodzice i opiekunowie uczniów, grono pedagogiczne i dyrekcja oraz personel administracyjny. Zadaniem uczestników konkursu i opiekunów jest noszenie elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne, a przez to inspirowanie innych do noszenia elementów poprawiających ich widoczność. Jury konkursu oceni, jaki procent osób przybywających do placówki zgłoszonej do konkursu nosi w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego elementy odblaskowe. Każda zgłoszona placówka zostanie oceniona tylko raz. Czas w jakim liczona jest liczba osób noszących odblaski wynosi 30 minut. Zgłoszona szkoła nie będzie powiadamiana przez organizatorów o planowanym terminie oceny, ani o uzyskanych wynikach przed rozstrzygnięciem konkursu. Konkurs potrwa do 30 listopada 2016r. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

W ramach realizacji zadań konkursowych podjęlśmy następujące działania:

• Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz personel administracyjny zostali wyposażeni w elementy odblaskowe.

• Przy wejściu do szkoły uczniów, nauczycieli, personel administracyjny i rodziców wita ogromny plakat – odblask. Wyróżniamy się nie tylko sukcesami w nauce, ale świecimy bezpiecznym i widocznym przykładem.

• Nasz szkolny korytarz mieni się odblaskami. Plakaty, hasła i inne dekoracje przypominają nam o noszeniu odblasków bez względu na porę dnia i miejsce, w którym się znajdujemy. Inspirują nas do dalszych działań w tym zakresie.

• Dziewczęta z klasy szóstej codziennie patrolują szkołę i sprawdzają, czy wszyscy wyposażeni są w elementy odblaskowe. Systematycznie przypominają: „Byś był bezpieczny i zdrowy, noś element odblaskowy”.

• Podczas wyjść i wycieczek nosimy kamizelki odblaskowe, abyśmy byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego i świecimy przykładem. Promujemy ideę noszenia odblasków oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.