Szanowni Rodzice!
Informujemy, że od 1 marca 2024 r. rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Zapisy potrwają do 3 kwietnia 2024 r. Wnioski i załączniki do wniosków do pobrania w zakładce Rekrutacja oraz w sekretariacie szkoły.
Rodziców dzieci uczęszczających już do oddziałów przedszkolnych prosimy o złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko.
Zapraszamy!
Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- 47
15 lutego nasza szkoła świętowała Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Uczniowie czytali fragmenty książki Melchiora Wańkowicza pt. „Ziele na kraterze”. Do czytania przyłączył się również pan Michał Zdulski. Uczniowie klas VII i VIII wykonali okolicznościową wystawę dotyczącą twórczości pisarza. Warto przypomnieć, że rok 2024 ustanowiony został Rokiem Melchiora Wańkowicza - niepokornego, odważnego, wnikliwego dziennikarza, pisarza i reportażysty, będącego wzorem i symbolem polskiego dziennikarstwa. W trakcie spotkania wybrano mistrza czytania. Został nim Adam Szwarc z klasy VIII, drugie miejsce zdobył Antoni Frukacz z klasy III, a trzecie – Karina Orlicka z klasy VII. Gratulujemy!
Dzisiaj książka ma poważną konkurencję. Dlatego tak ważne jest, by już u najmłodszych wyrabiać nawyki czytelnicze, bo o tym ile korzyści niesie za sobą czytanie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać.
Pasowanie na czytelnika
- 45
Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną i pasowanie uczniów klasy I na czytelnika to wyjątkowa uroczystość. Głównym celem uroczystości, która odbyła się 14 lutego, było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykonać przygotowane przez panią Elżbietę Krawczyk zadania, rozwiązać zagadki i ułożyć puzzle, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę. Na zakończenie uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom i zakładkę do książki. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej.
Pierwszaki poznają Układ Słoneczny
- 10
W lutym Mikołaj Kopernik skończyłby 551 lat. Z tej okazji uczniowie klasy 1 poznali jego sylwetkę, planety Układu Słonecznego, wykonali prace plastyczne oraz zadania z wykorzystaniem tabletów, prowadzili także obserwacje z użyciem teleskopu. Przypominamy, że tablety oraz teleskop zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Jak zostać fizjoterapeutą?
- 22
23 lutego gościliśmy w naszej szkole panią Ilonę Wasilewską, która z zawodu jest fizjoterapeutką. Było nam tym bardziej miło, bo pani Ilona jest absolwentką naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, prowadzonych przez panią Marzenę Wiśniewską. Głównym celem wizyty było zapoznanie uczniów z tajnikami zawodu fizjoterapeuty oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nasz gość nie tylko wyczerpująco opowiedział uczniom na czym polega jego praca, kim są jego pacjenci, ale także zaprezentował sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych. Pani Ilona zwróciła szczególną uwagę na konieczność dbania o prawidłową postawę oraz aktywność fizyczną. Dla naszych uczniów wizyta była okazją do poszerzenia wiedzy na temat zawodu fizjoterapeuty, poznania ścieżki edukacyjnej do uzyskania tego zawodu oraz jego pozycji na rynku pracy.
Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej szkole.
ZAGROŻENIA W SIECI
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rawie Mazowieckiej organizuje w dniu 26.02.2024 r. w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej konferencję dotyczącą zagrożeń dzieci w sieci. Konferencja będzie miała charakter szkoleniowy i będzie przeznaczona dla nauczycieli, specjalistów, dyrektorów, pracowników służb pomocowych oraz rodziców. Zaproszeni prelegenci przedstawią problem uzależnienia behawioralnego, wpływu mediów na rozwój dzieci od urodzenia do momentu podjęcia nauki w szkole oraz nastolatków. Poruszony będzie temat profilaktyki, uczestniczenia dzieci w internecie oraz aspekt cyberprzemocy.
Z UWAGI NA WAŻNOŚĆ PROBLEMU ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W TYM WYDARZENIU.
Szkolne konkursy o Fryderyku Chopinie
Z okazji Dnia Patrona Szkoły - Fryderyka Chopina, zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach o Fryderyku Chopinie. Materiały obejmujące zakres wiedzy oraz regulaminy konkursów znajdują się w załącznikach.
REGULAMIN__konkursu_o_Fryderyku_Chopinie
FRYDERYK_CHOPIN_zakres_wiadomosci
REGULAMIN_konkurs_plastyczny
Program "Aktywna Tablica"
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu „Aktywna Tablica”. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 43 750 zł, dzięki któremu baza dydaktyczna szkoły wzbogaciła się o specjalistyczne pomoce dydaktyczne, programy multimedialne i sprzęt komputerowy. W ramach projektu zakupiliśmy m. in. podłogę interaktywną. Magiczna podłoga FunFloor EDU to innowacyjny i nowoczesny system stworzony dla rozwoju i edukacji dziecka, wpływający na poprawę zdolności motorycznych, zwiększający orientację przestrzenną, szybkość reakcji, spostrzegawczość wzrokowo-ruchową oraz aktywność fizyczną. Podłoga interaktywna świetnie sprawdza się podczas zajęć lekcyjnych, zajęć przedszkolnych oraz świetlicowych. W doskonałych humorach dzieci uczą się poprzez zabawę i współpracują ze sobą. Poniżej fotorelacja z zajęć świetlicowych z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.
62
Projekt edukacyjny SENSORYCZNA MATEMATYKA
- 24
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Kreatywna Matematyka - SENSORYCZNA MATEMATYKA
Przedszkolaki z grupy 3-4 latków wykonały w ramach projektu karty dotykowe. Wspólnie stworzyły sensoryczne plansze demonstracyjne z cyframi. Powstałe prace sensomotoryczne są różnorodne pod względem kolorów, użytych faktur czy tekstur. Dzisiejsze zadanie nie tylko dostarczyło dzieciom wrażeń dotykowych, ale również pozwoliło utrwalić przeliczanie w zakresie 5.Wszystkie reakcje:
5Marzena Wiśniewska, Ilona Owczarek i 3 innych użytkowników
Walentynki w przedszkolu
W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków wspólnymi zabawami uczciły WALENTYNKI. W naszej grupie myślą przewodnią tego dnia była życzliwość, koleżeństwo i dobre słowo. Nie zabrakło komplementów. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się pozytywnymi emocjami i określeniami. Szukały w sobie i w innych samych dobrych cech. Dodatkowo w świętowanie wplataliśmy literowe zabawy dydaktyczne, utrwalając poznane litery oraz ćwicząc umiejętność czytania.
13
Archiwum Aktualności