X jubileuszowy finał akcji Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH "Historie małe i duże"
- 167
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii rozstrzygnięty!
Z wielką dumą i radością przekazujemy wiadomość, że uczennica klasy VIII Weronika Karpow została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku Weronice i opiekunowi konkursu Pani Janinie Pietrzak.
Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem
- 100
11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Pawłem Beręsewiczem - tłumaczem literatury anglojęzycznej, twórcą książek dla dzieci i młodzieży oraz laureatem wielu nagród literackich. Jego najpopularniejsze książki to: „Co tam u Ciumków?”, „Poczet psujów polskich”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną” i wiele innych. Na wstępie autor opowiedział wszystkim zebranym o początkach swojej twórczości: „Zanim zająłem się pisaniem książek, byłem „najgroźniejszym” nauczycielem języka angielskiego, leksykografem i tłumaczem.” Następnie, w oryginalny sposób przedstawił swoje książki. Przemycał ich fragmenty, zadawał pytania, ale nigdy nie zdradzał zakończenia, zachęcając tym samym do ich przeczytania. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję osobiście pogawędzić z pisarzem. Rozmowy okazały się bardzo interesujące i inspirujące. Uczestnicy przekonali się, że autor w swoich utworach porusza wiele ważnych zagadnień. Kolejnym punktem spotkania było wyłonienie pracy plastycznej, która weźmie udział w etapie gminnym konkursu plastycznego pn. „Gdy (pra)dziadkowej byli dziećmi - ich świat na starej fotografii”. Komisja konkursowa wybrała pracę Amelki Dawidowicz, uczennicy klasy VII. Amelka oraz inni autorzy wyróżnionych prac – Marysia Śmiałkowska z klasy VII i Jakub Lewandowski z klasy II – otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe z dedykacją Pana Pawła Beręsewicza. Pozostałym uczestnikom konkursu Pan Paweł wręczył pamiątkowe dyplomy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Pisarz chętnie odpowiadał na liczne pytania oraz rozdał autografy.
KONKURS "NASZ KOCHANY BOCIAN BIAŁY"
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
- 20
Warsztaty fotograficzne to kolejny punkt realizacji zadań w ramach projektu "Książeczka wycieczka po wioskach i wioseczkach". W tej aktywności brali udział uczniowie klasy 4 oraz grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lesiewie, która współpracuje z nami przy tworzeniu książeczki. Prowadząca zajęcia p. Joanna Frukacz zapoznała grupę z technikami i trikami fotograficznymi, zaprezentowała serie pięknych fotografii i...zachęciła do samodzielnych działań. Czekamy na zdjęcia wykonane przez uczniów , a w załączeniu relacja fotograficzna ze spotkania, które odbyło się przy leśniczówce w Babsku.
WARSZTATY PLASTYCZNE
Podczas warsztatów prowadzonych przez p. Rafała Reszkę i p. Tomasza Sawickiego z MGOK-u w Białej Rawskiej powstały fantastyczne zakładki do książek. Każdy z uczestników wykonał trzy prace, każdą inną, każda została wykonana inną techniką. Warsztaty te wpisały się w kilka bieżących wydarzeń- projekt realizowany przez uczniów klasy 4 we współpracy z uczniami z Lesiewa, obchodzone w ubiegłym tygodniu Dni Książki, zbliżające się Dni Bibliotek i projekt gminny "Z książką na walizkach".
43
"Jak długo w sercach naszych" w wykonaniu Dominika Piątkowskiego.
Pieśń "Witaj majowa jutrzenko" w wykonaniu Amelii Byster.
"Żeby Polska była Polską" śpiewa Łucja Byster.
MAJOWE ŚWIĘTA - DNI, O KTÓRYCH NALEŻY PAMIĘTAĆ.
- 42
Dla wszystkich Polaków majowe święta są szczególnym czasem wielkiego patriotyzmu i pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.
Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.
Dzień Flagi, inaczej Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto, które wprowadzone zostało na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.
Tego samego dnia obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791), ustanowione w 1919 i ponownie w 1990.
Nie byłoby tego święta, radosnych wiwatów, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”. Byli to: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski oraz Ignacy i Stanisław Potoccy, Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki, Stanisław Staszic. Wszyscy oni na Sejmie Czteroletnim 3 Maja 1791 roku uchwalili ustawę zwaną Konstytucją Trzeciego Maja.
Jak zachowywać się bezpiecznie?
- 14
29 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów z panią Dorotą Krawczyk – młodszym aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej i panem Grzegorzem Malarowiczem – aspirantem sztabowym Komisariatu Policji w Białej Rawskiej. Celem spotkania było bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Policjanci rozmawiali z uczniami o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych po zmroku. Omówiono również zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto poruszono temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Zajęcia z przedstawicielami policji są jednymi z wielu działań realizowanych w naszej szkole w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego.
DZIEŃ PIŻAMY U PRZEDSZKOLAKÓW
- 19
Sprzątamy dla Polski
- 15
27 kwietnia najmłodsi uczniowie z klasy I wzięli udział w sprzątaniu w związku z ogólnopolską akcją #SprzątamyDlaPolski. Wielkie brawa dla pierwszaków. W kolejnych dniach uczniowie pozostałych klas będą również uczestniczyć w sprzątaniu najbliższej okolicy.
"Piosenka o Ziemi"
"Piosenka o Ziemi" w ykonaniu Amelii Byster i Łucji Byster.
Przedstawienie z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi
- 65
"Drzewa i krzewy rosnące w Polsce" - spotkanie z panem Tomaszem Bańkowskim
„Dzień dobry, drzewa, polskie drzewa!
Wiatr wam ballady swoje śpiewa
I rozczesuje wasze liście,
Co w oczach mienią się srebrzyście.”Z okazji obchodów Dni Ziemi odbyło się spotkanie z panem Tomaszem Bańkowskim, który opowiadał o drzewach i krzewach rosnących w Polsce. Poznaliśmy wiele ciekawostek o gatunkach oraz budowie rodzimych drzew i krzewów. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Białej Rawskiej. Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody!
22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi
Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ekologiczno-przyrodniczych „Pszczoły – owady społeczne i pożyteczne” oraz „Rozpoznawanie śladów i tropów zwierząt”. Warsztaty poprowadziły panie Kinga Nowak, Agnieszka Pruszkowska oraz Jagoda Kowalska z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Najmłodsze dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, w trakcie których poznawały ptaki śpiewające, sowy i dzięcioły. Podczas zajęć dużo uwagi poświęcono na zagadnienia dotyczące wpływu działalności człowieka na środowisko przyrodnicze oraz ochronę zasobów naturalnych naszej planety. Serdecznie dziękujemy za piękną i ciekawą lekcję przyrody!
102
WYNIKI MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚMIGUS DYNGUS"
WYNIKI MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚMIGUS DYNGUS", którego organizatorem był MGOK w Białej Rawskiej:
- w kategorii klasa III
I miejsce - Marta Biernat
- w kategorii klasa VI
I miejsce - Zuzanna Matyszewska
Wielkie brawa dla laureatów!
WYNIKU KONKURSU "JAJKO WIELKANOCNE"
W konkursie plastycznym "Jajko wielkanocne", którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej, równorzędne nagrody otrzymali:
Kategoria I - klasy I-III
Olga Szymczak - klasa II
Szymon Kieszek - klasa II
Jakub Lewandowski - klasa II
Kategoria II - klasy IV-VI
Miłosz Niewiadomski - klasa IV
Weronika Pieczątka - klasa V
Marika Kędzierawska - klasa VI
Gratulujemy!
Wesołych Świąt!
Archiwum Aktualności