• Aktualności

            • WYNIKI KONKURSÓW EKOLOGICZNYCH

            • W Szkolnym Konkursie Plastycznym pn. „Ekologicznie działamy – energię oszczędzamy!”, ogłoszonym przez SK LOP, zostali nagrodzeni:
              - kategoria oddziały przedszkolne
              Łucja Satro
              Laura Reszka
              Julia Chanckowska
              Michał Samuła
              - kategoria klasy I-III
              Lena Szymańska
              Franciszek Satro
              Olga Szymczak
              Jakub Lewandowski
              - kategoria klasy VI-VIII
              Zuzanna Łomińska
              Weronika Pieczątka
              Aleksandra Biniecka
              Zuzanna Sypka
              W Szkolnym konkursie na prezentację multimedialną pn. „Odnawialne źródła energii” (SK LOP) nagrody otrzymali:
              - kategoria klasy VI-VIII
              Zuzanna Matyszewska
              Amelia Dawidowicz
              Anna Wodnicka
              Dominik Piątkowski
              Karol Przyborek
              W XXXVI edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU dla młodzieży szkolnej „MÓJ LAS” na szczeblu okręgu zostali wyróżnieni:
              Jakub Lewandowski – klasa III
              Zuzanna Matyszewska – klasa VII
              Marika Kędzierawska – klasa VII
              Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

            • Światowy Dzień Ziemi

            • 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Ta data ma przypominać wszystkim, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Zmiana niektórych nawyków może sprawić, że stan naszego środowiska ulegnie poprawie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

            • Razem przez cztery pory roku - Dzień Ziemi

            • Obchody Światowego Dnia Ziemi zainspirowały przedszkolaków do wykonania pracy plastycznej z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób powstały węże i dżdżownice z plastikowych korków uzbieranych przez dzieci. Było to ostatnie zadanie z wiosennego modułu projektu "Razem przez cztery pory roku" - "Dzień Ziemi" - praca plastyczna z wykorzystaniem materiałów z recyklingu.

            • Wiosenny koncert

            • Tydzień poświęcony tematyce "Jak dbam o naszą planetę?" w oddziale przedszkolnym był doskonałą okazją do wykonania zadania z projektu edukacyjnego "Razem przez cztery pory roku" - "Wiosenny koncert", czyli śpiewanie piosenek i gra na instrumentach wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. "Wiosna kwiatkami wita nas" - sł. Anna Bomba, muz. Miłosz Konarski. Utwór pochodzi z płyty "Marcowe melodie" z miesięcznika "Bliżej Przedszkola".

            • Przedstawienie profilaktyczne pt. "Dobre rady na odpady"

            • 21 kwietnia naszą szkołę odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego AKADA ze Słupska, którzy wystawili przedstawienie profilaktyczne pt. „Dobre rady na odpady”. Artyści w humorystyczny sposób przybliżyli zasady segregacji śmieci i zachęcali do proekologicznych zachowań. Przypomnieli o tym, jak ważne jest dbanie o otaczającą nas przyrodę. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z dziedziny ekologii i sortowania odpadów. Na koniec wszyscy złożyli przysięgę młodych ekologów

            • Wyniki Wielkanocnego Konkursu Plastycznego

            • fot. MDK Rawa Mazowiecka

              W XXIII edycji powiatowego Wielkanocnego Konkursu Plastycznego pn. „Wielkanocne zwierzaki”, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej, równorzędne nagrody otrzymali:
              Kategoria I: klasy I-III
              Milena Pieczątka - klasa II
              Jakub Lewandowski – klasa III
              Kategoria II: klasy IV-VI
              Zuzanna Łomińska – klasa VI
              Serdecznie GRATULUJEMY naszym laureatom!

            • Zadania zajączka z nagrodami

            • Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną uczniów klasy 3 odwiedził zajączek . Przyniósł, ukryte w jajeczkach zadania. Były zadania z treścią, ortografia, frazeologizmy, części mowy itp. Za każdą odpowiedź w miseczce pojawiały się słodkie nagrody.

            • Dzień Tęczy

            • Tęcza to piękne zjawisko optyczne i meteorologiczne, które zasługuje na swoje święto. 3 kwietnia przypada Dzień Tęczy . Dzieci z grupy "Słoneczka" nie zapomniały o tym kolorowym święcie. Obejrzały film edukacyjny "Jak powstaje tęcza?" oraz utrwaliły nazwy barw, tęczy. Następnie stworzyły wspólny obraz malując dłońmi. Były bardzo zaskoczone efektem eksperymentu z cukierkami. Okazało się, że z cukierków można wyczarować kolorową tęczę. A może uda nam się zobaczyć dziś na niebie prawdziwą tęczę?

            • EDUMUZowe inspiracje muzyczno-ruchowe

            • 1 kwietnia odbyło się w Łodzi szkolenie doskonalące dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej pt. „EDUMUZowe inspiracje muzyczno-ruchowe”, zorganizowane przez EDUMUZ z Gdyni. Szkolenie poprowadziła pani Maria Zofia Tomaszewska, autorka popularnych podręczników do nauki muzyki. Maria Tomaszewska ukończyła Wydział Wychowania Muzycznego, a następnie Wydział Rytmiki na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wraz z prof. dr hab. Martą Bogdanowicz wydała „Piosenki na literki” do Metody Dobrego Startu. My też tam byliśmy! Pląsy, tańce i zabawy trwały 5 godzin. Każda kostka rozruszana. Teraz będziemy uczyć nasze przedszkolaki.

            • Warsztaty plastyczne pt. "Wiosenne latawce"

            • W dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty plastyczny pt.: "Wiosenne latawce", które poprowadzili dla nas Państwo Daria i Rafał Reszka, pracownicy MGOK-u w Białej Rawskiej. W warsztatach wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-4 latków oraz 5-6 latków wraz z nauczycielami. Podczas działań panowała twórcza i radosna atmosfera. Efektem prac plastycznych były niepowtarzalne, piękne i kolorowe latawce. Na zakończenie goście złożyli przedszkolakom życzenia z okazji zbliżających się świąt i wręczyli pamiątkowe zajączki. Warsztaty odbyły się w ramach współpracy z instytucjami działającymi w najbliższym środowisku na zaproszenie Marzeny Wiśniewskiej- wychowawczyni grupy "Słoneczka". Bardzo dziękujemy!

            • Przedstawienie pt. "Szkoda babci"

            • Warsztaty ze szkolną psycholog – panią Anią Goryczką-Wąsik, zajęcia ruchowe z elementami sensoryki, które poprowadziła pani Nina Czarnecka-Pałka oraz przedstawienie pt. „Szkoda babci” były powodem wizyty rodziców uczniów klasy 3 w naszej szkole. Podczas warsztatów, dzieci oraz rodzice, rozmawiali o asertywności, uświadamiali sobie, że każdy z nas posiada własne granice, dzięki którym czujemy się bezpieczni. Pani Nina zaprosiła wszystkich do, wydawałoby się prostych, ale niezwykle angażujących i przede wszystkim bardzo przyjemnych, zabaw z piłką. Po dwóch godzinach aktywności rodzice mogli odpocząć oglądając, zaprezentowane przez swoje pociechy, przedstawienie. W przygotowaniu inscenizacji każdy z uczniów odegrał swoją rolę. Jedni wykonali dekoracje, inny odpowiedzialni byli za efekty dźwiękowe czy rekwizyty. Na scenie pojawił się m.in. Czerwony Kapturek oraz wilk, szalone hip-hopowe narratorki, książę szukający swojej żaby. Spotkanie, które było elementem projektu „Czerwony Kapturek to… NIE JA!!!” zakończyły rozmowy przy herbatce.

            • Realizujemy projekt "Czerwony Kapturek to... NIE JA!!!"

            • Wilk, Czerwony Kapturek – to postacie ze znanej wszystkim baśni. To także bohaterowie działań podejmowanych przez dzieci z klasy 3 w ramach projektu „Czerwony Kapturek to… NIE JA!!!” Uczniowie otworzyli w swojej sali małą bibliotekę pełną książek, w których występują wspomniane postacie. "Czerwony Kapturek w wielkim mieście", książka przestrzenna z ruchomymi elementami, niezwykłe ilustracje w książce wydanej przez wydawnictwo Dwie Siostry i całe mnóstwo pozycji o wilku - łagodnym, zagubionym, poszukującym swojego miejsca itp. - wszystkie pozycje pochodzą ze zbiorów Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci w Rawie Mazowieckiej. Klasowe bibliotekarki miały dużo pracy wpisując wypożyczenia do kart czytelnika. Lektury te stały się podstawą różnych działań. Odbyła się m.in. debata na temat wilków. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wymieniali się argumentami na temat przyszłości tych zwierząt (należy je chronić, czy ograniczać ich rozprzestrzenianie się). Trwają przygotowania do zaprezentowania baśni w postaci teatrzyku kamishibai - powstały już ilustracje, dzieci trenują grę na ukulele wybranych melodii, które będą stanowiły podkład muzyczny do snutych opowieści.Wszystkie podejmowane w ramach projektu działania służą rozwijaniu kompetencji zapisanych w podstawie programowej, ale także poszukiwaniu zainteresowań i tworzeniu dobrego klimatu w grupie.

            • Projekt edukacyjny "Wielka historia małej miejscowości"

            • W ramach projektu „Wielka historia małej miejscowości” poznaliśmy już pasje dwóch mieszkańców naszej okolicy. Kolejną osobą, która zamieszkuje w naszej małej, ale wielkiej w historię, miejscowości jest pan Paweł Buczak. Pasją pana Pawła jest fotografia. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Babska – jego przyrody, kościoła, cmentarza, a także tych, które pokazują zmiany, jakie zaszły w krajobrazie podczas rozbudowy trasy S8.