Aktualności
Szkolny konkurs plastyczny "Znaczek pocztowy z Fryderykiem Chopinem"
Warsztaty z psychologiem w klasie III
Poniedziałki nie są łatwe, a poniedziałek po feriach jest szczególnie trudny. Pierwsze godziny po przerwie zimowej uczniowie klasy 3 poświęcili na rozmowy o tym, co towarzyszyło im podczas ferii oraz jakie uczucia pojawiają się, gdy wracamy do szkolnej codzienności. Uczyli się, że każda emocja jest ważna i potrzebna. Przygotowali również wyjątkowe pudełka na dobre słowa - miejsce, do którego przez cały tydzień wrzucali miłe wiadomości, podziękowania i słowa wsparcia dla koleżanek i kolegów. Odwiedziła nas także pani psycholog, pani Anna Czereszewska, która przeprowadziła warsztaty "Moje emocje i dobre rozmowy". Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o tym, co czujemy w różnych momentach naszego życia oraz jak w mądry i bezpieczny sposób komunikować swoje emocje innym. Ćwiczyli uważne słuchanie, nazywanie uczuć oraz sposoby wyrażania ich w sposób, który buduje, a nie rani.
4
Akcja Wyjątkowa Skarpetka
W tym roku po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do akcji "Wyjątkowa skarpetka", której organizatorem jest Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy w Juszczynie. Akcja ma na celu poszerzenie świadomości w społeczeństwie o osobach z Zespołem Downa. Zapraszamy wszystkich do wykonania wyjątkowej skarpetki. Wasi znajomi, rodzina i sąsiedzi również mogą to zrobić.
Warsztaty z psychologiem w przedszkolu
W dniu 16.02.2026 w oddziale przedszkolnym 5-6 latków odbyły się zajęcia z psychologiem panią Anną Czereszewską. Podczas zajęć skupiono się na rozwijaniu kompetencji społecznych u dzieci w grupie przedszkolnej. Celem spotkania było wspieranie umiejętności współpracy, komunikacji, empatii oraz rozwiązywania konfliktów, jak również radzenie sobie z własnymi stanami emocjonalnymi. Podczas zajęć wykorzystano zabawy integracyjne, które zachęcały dzieci do wspólnej aktywności i nawiązywania relacji. Ćwiczenia w czekaniu na swoją kolej, co miało na celu naukę cierpliwości i szanowania innych. W trakcie zabawy prowadzono rozmowy na temat uczuć i emocji, pomagające dzieciom rozpoznawać i nazywać swoje emocje oraz empatycznie rozumieć uczucia innych. Zabawy przeprowadzono w formie podróży po kolorowych krainach, w których każdy kolor odpowiadał innym odczuciom i zachowaniom. Dzieci wykazały duże zaangażowanie i chęć uczestnictwa w zajęciach. Zwracano uwagę na pozytywne zachowania, nagradzając je pochwałami, co sprzyjało budowaniu poczucia własnej wartości i motywacji do dalszego rozwoju kompetencji społecznych.
3
Rawskie Targi Edukacyjne
Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
W dniu 29 stycznia 2026 r. odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod patronatem Burmistrza Białej Rawskiej Jacka Otulaka, którego organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek w Białej Rawskiej.
Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale.
W kategorii soliści 5-6 lat:
II miejsce zajęła Karolina Mądra,
w kategorii soliści 9-10 lat:
II miejsce - Nadia Mateja,
III miejsce - Antoni Szymański,
w kategorii zespoły:
I miejsce - zespół wokalny.
Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!5
Informujemy o śmierci naszej Nauczycielki
BEZPIECZNE FERIE
28 stycznia gościliśmy w naszej szkole st. asp. Agatę Krawczyk, oficera prasowego KPP w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie z policjantem poświęcone było zasadom bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzać czas w domu i na świeżym powietrzu, unikać zagrożeń oraz właściwie reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i było cenną lekcją odpowiedzialnych zachowań w czasie zimowego wypoczynku. Dziękujemy bardzo za wizytę w naszej szkole!
5
Pasowanie na czytelnika
- 35
22 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na czytelnika. Najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki oraz wysłuchały ciekawych opowieści o świecie książek. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki.
Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie początkiem pięknej przygody z czytaniem.
Serdecznie dziękujemy p. Elżbiecie Krawczyk za zaangażowanie i codzienną pracę z czytelnikami oraz rozwijanie miłości do książek – Ratownicy Czytelnictwa z klasy 1.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Teatrzyk pt. „Dzień, w którym Kitek zgubił uśmiech”
23 stycznia gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego Akada, którzy przedstawili bajkę pt. „Dzień, w którym Kitek zgubił uśmiech”. W przedstawieniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-V. To ciepła, pełna empatii opowieść o lisku, który budzi się bez uśmiechu i traci zdolność nazywania swoich emocji. Wyrusza w podróż po lesie, gdzie z pomocą przyjaciół – sowy, żabki i jeża – uczy się rozpoznawać smutek, strach, złość, radość czy spokój. Dzięki tej wędrówce Kitek uczy się, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne, a rozmowa o nich pomaga odzyskać równowagę i uśmiech.
15
Babeczki i ciasteczka dla Babć i Dziadków
- 13
Uczniowie klasy 3 przygotowali wyjątkowe prezenty dla swoich Babć i Dziadków. Dla Babć upiekli smakowite babeczki , a dla Dziadków – aż dwa rodzaje ciastek: marchewkowe i czekoladowe . Wszystkie wypieki były pełne bakalii i owoców, pachnące i przygotowane samodzielnie, z sercem. Słodkości zostały pięknie zapakowane i ozdobione serduszkiem wygenerowanym przez uczniów podczas zajęć informatyki – bo kreatywność łączymy z nowoczesnymi umiejętnościami. To doskonały przykład na to, że najpiękniejsze prezenty to te, które płyną prosto z serca oraz są samodzielnie zaplanowane i wykonane.
Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie! Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, radości, uśmiechu na każdy dzień, ciepła rodzinnego i dumy z wnuków. Niech każdy dzień przynosi Wam powody do szczęścia, a miłość najbliższych zawsze Was otacza.
Z serdecznymi pozdrowieniami – uczniowie klasy 3 z wychowawczynią.
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Wyniki Miejsko-Gminnego Konkursu Plastycznego "Pani Mikołajowa"
zdjęcia: MGOK Biała Rawska
3Wyniki Miejsko - Gminnego Konkursu Plastycznego "Pani Mikołajowa" pod patronatem Burmistrza Białej Rawskiej Jacka Otulaka.
Kat. Przedszkole
I miejsce: Kacper Lewandowski OP Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Babsku
Kat. klasa II SP
I miejsce: Michał Samuła Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Babsku
Gratulacje dla Kacpra Lewandowskiego i Michała Samuły!
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
HISTORIA CUDNEJ NOCY
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W klimacie nadchodzących świąt i blasku choinkowych świec 18 grudnia w naszej szkole zostały wystawione jasełka, czyli opowieść o narodzinach Jezusa. „Historię Cudnej Nocy” uczniowie przedstawili w niezwykłej scenerii i oryginalnych kostiumach. Przedstawienie przeplatane przepięknymi kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami dostarczyło wielu emocji i wzruszeń. Niezwykły charakter jasełek przypomniał wszystkim, że najważniejszym i największym prezentem dla każdego jest miłość i okazanie serca drugiej osobie.
65
Wesołych Świąt!
Podziękowanie
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły!
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za niezwykłe zaangażowanie, wsparcie i ogromną hojność, które pozwoliły nam wspólnie przygotować Szlachetną Paczkę. To dzięki Wam nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującej Osoby.
Wasza otwartość na potrzeby innych, chęć niesienia pomocy i wspólne działanie to najlepszy dowód na to, że razem możemy zmieniać świat na lepszy.
Dziękujemy!
Szlachetna Paczka 2025
W tym roku po raz kolejny do akcji SZLACHETNA PACZKA dołączyła społeczność naszej szkoły - Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy administracji i obsługi oraz Przyjaciele Szkoły. Wspólnie pokazaliśmy, że pomaganie ma ogromną moc.
To dzięki Wam nasza pomoc przyniosła Pani Teresie nie tylko niezbędne artykuły, ale też wiarę w drugiego człowieka, ciepło, radość i nadzieję.
Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim za otwarte serca, ogromną wrażliwość i realną pomoc. Razem możemy więcej!18
Rozstrzygnięcie konkursu „CHOINKA BOŻONARODZENIOWA”
W powiatowym konkursie plastycznym „CHOINKA BOŻONARODZENIOWA”, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej, zostali nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
w kategorii I: klasy I-III
Zuzanna Dzwonek z klasy I
Michał Samuła z klasy II
Gabriela Połeć klasy II
w kategorii II: klasy IV-V
Milena Pieczątka z klasy V
w kategorii III: klasy VI-VII
Marta Biernat z klasy VII.
Serdecznie gratulujemy laureatom!
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Uczę się uczyć się"
- 9
Uczniowie klasy 3 zrealizowali zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Uczę się uczyć się". Jego celem było wsparcie uczniów w rozwijaniu kompetencji kluczowych, w tym w umiejętności uczenia się. Udział w projekcie umożliwił poznanie różnorodnych strategii uczenia się, tworzenia notatek, planowania czasu. Uczniowie poznali technikę Pomodoro, wykonali lapbooki, tworzyli notatki w formie map myśli oraz z wykorzystaniem metody Cornella, trenowali ortografię bawiąc się w nauczyciela, a za pomocą techniki 5W+H pytali, by lepiej zrozumieć czytany tekst. Na klasowej tablicy zawisł kalendarz-tygodniowy planer, a obok karta ze słówkiem tygodnia, czyli poznanymi nowymi słowami, które są zbierane i tworzą zestaw fiszek. Wymagane w regulaminie projektu zadania zostały wykonane, ale poznane metody nadal będą wykorzystywane podczas lekcji i pracy w domu.
#uczesieuczycsie
Archiwum Aktualności