Od 3 do 19 czerwca, za sprawą wychowawczyni klasy 1 - p. Anny Szczepańskiej, braliśmy udział w programie "Szkoła jest Smart!". Zostało do nas przesłanych 18 gier, tzw. Smart Gamesów. Koniec roku szkolnego, gdy dopada nas już przedwakacyjne rozleniwienie to doskonały czas na granie. A granie w "smarty" to okazja do rozwijania wielu umiejętności, m.in. logicznego myślenia, wyobraźni, wnioskowania, rozwijania orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-słuchowej, skupienia się i koncentracji czy róznorodnych umiejętności matematycznych. Przez dwa tygodnie "smartowali" mali i starsi. Na zakończenie akcji otrzymaliśmy dyplom i prezenty w postaci dwóch gier Smart w rozmiarach XXL.
Program "Szkoła jest Smart!"
- 20
Dzień Dziecka, Dzień Rodziny
14 czerwca świętowaliśmy wspólnie Dzień Dziecka i Dzień Rodziny. Licznie przybyli goście oraz wspaniała letnia aura sprawiły, że było to wyjątkowe wydarzenie. Mieliśmy okazję podziwiać występy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły. Po części artystycznej dzieci z całymi rodzinami udały się na poczęstunek i wspólne biesiadowanie. Był dmuchaniec, zabawy przy muzyce, tańce animacyjne, konkurencje sportowe, bańki mydlane, wata cukrowa i wiele innych atrakcji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i zaangażowanie. Dziękujemy za wspólne świętowanie i radosny czas spędzony razem. Podziękowania dla pani Ilony Owczarek za wykonanie zdjęć.74
Wycieczka do Łodzi
6 czerwca uczniowie klas 1-3 wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Łodzi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały Pałac Izraela Poznańskiego. Poznały historię pałacu oraz podziwiały piękny ogród. Kolejnym punktem wycieczki była Ulica Żywiołów w EC1, gdzie dzieci porwał wir zabaw. Ulica Żywiołów to trzy piętra i 1 500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Następie uczniowie udali się do ZOO-Orientarium, który jest najnowocześniejszym w Europie pawilonem poświęconym faunie i florze Azji południowo-wschodniej. Dzieci podziwiały rekiny, płaszczki, krokodyle, małpy, tygrysa, żyrafy, słonie oraz inne egzotyczne zwierzęta. Była to niezwykle ciekawa, pełna wrażeń wycieczka.
51
Hip-hop to nie tylko taniec - spotkanie muzyczne
- 36
12 czerwca kolejny raz odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym, ale jakże wyjątkowe spotkanie muzyczne. Tym razem pan Hanusz Kowalczyk zaprosił nas w podroż do świata hip-hopu - gatunku opartego na rapowaniu oraz muzyce disco, soul i funk. Mieliśmy okazję posłuchać muzyki hip-hopowej, ale największą atrakcją spotkania byli tancerze – pani Klaudia i pan Maciej. Młodzi artyści zaprezentowali się w tańcu i nauczyli chętnych uczniów kilku podstawowych kroków hip-hopu. 12 czerwca kolejny raz odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym, ale jakże wyjątkowe spotkanie muzyczne. Tym razem pan Hanusz Kowalczyk zaprosił nas w podroż do świata hip-hopu - gatunku opartego na rapowaniu oraz muzyce disco, soul i funk. Mieliśmy okazję posłuchać muzyki hip-hopowej, ale największą atrakcją spotkania byli tancerze – pani Klaudia i pan Maciej. Młodzi artyści zaprezentowali się w tańcu i nauczyli chętnych uczniów kilku podstawowych kroków hip-hopu.
Warsztaty pszczelarskie
Jaki to był miły dzień, pełen pięknych zapachów, dobrych emocji!!! A wszystko to dzięki Państwu Jakub i Aneta Sabat. Rodzice Oli, uczennicy klasy 1, zaprosili kolegów i koleżanki Oli oraz ich wychowawczynię, panią Annę Szczepańską do swojej pasieki. Każdy mógł wczuć się w rolę pszczelarza i nałożył profesjonalny strój, by móc podglądać pracę tych pożytecznych owadów. Potem chwilka wyciszenia w drewnianym domku do uloterapii, w którym można odpocząć przy brzęku pszczół i zapachu miodu. Podczas warsztatów dzieci wykonały świece woskowe, a potem popróbowały smakołyków: miodu z malinami, miodu z rokitnikiem, pyłku pszczelego i wiele innych naturalnych słodkości. Dzieciaki skorzystały z pięknego terenu i trochę pobiegały, by spalić kalorie, których dostarczyły sobie zjadając upieczone przy ognisku kiełbaski. Dziękujemy Państwu Sabatom za piękny dzień!!!
44
Dzień pustej klasy
- 9
To już kolejny rok, gdy nasza szkoła, za sprawą pani Anny Szczepańskiej, została wpisana na mapę szkół uczestniczących w Dniu Pustej Klasy. Jest to coroczna akcja organizowana przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła", polegająca na tym by przeprowadzić lekcje w przyrodzie. Pierwszoklasiści, razem ze swoją wychowawczynią, na szkolnym chodniku uczyli się matematyki, a na terenie zielonym m.in. poszukiwali kwiatów, rozpoznawali drzewa, obserwowali chmury.
Dzień Dziecka, Dzień Rodziny
Podsumowanie projektu "Spotkajmy się pod miłorzębem"
- 24
"Rozbiliście bank!", "Szymek, wymiatasz!", "Pięknie się uzupełniacie." - te słowa usłyszeli uczniowie klasy 4 (Amelia Kociszewska, Szymon Kieszek i Jakub Lewandowski ), którzy w miniony piątek wraz z opiekunem - nauczycielem przyrody, panią Anną Szczepańską, wyjechali do Warszawy by wziąć udział w spotkaniu podsumowującym program Edukacja Inspiracja. Młodzież z naszej i ok. 30 innych szkół z całej Polski opowiadała o swoich projektach, które zostały nagrodzone przez Fundację Szkoła z Klasą oraz Fundację EFC. Każda z drużyn prezentowała swój projekt przy wyznaczonym stanowisku oraz zapraszała do wykonania zadań. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, uczestniczyli w części warsztatowej spotkania. Wszystkie projekty były niesamowite, a nasi uczniowie usłyszeli mnóstwo miłych słów, poczuli się niezwykle docenieni.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "ENERGIA Z NATURY"
W Szkolnym Konkursie Plastycznym LOP pn. "ENERGIA Z NATURY" zostali nagrodzeni:
w kategorii grupy przedszkolne
Klara Krawczyk
Kacper Lewandowski
Barbara Dziubińska
Filip Tęczyński
Maja Mazurkiewicz
Maciej Byster
w kategorii klasy I-III
Jagoda Kaliszczak
Amelia Melon
Antoni Szymański
Franciszek Cybulski
Lena Szymańska
Zuzanna Kaliszczak
w kategorii klasy IV-VI
Jakub Lewandowski
Marta Biernat
Artem Shults
Michalina Szymczak
w kategorii klasy VII-VIII
Zuzanna Matyszewska
Serdecznie gratulujemy laureatom.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wkład pracy i zaangażowanie.
Szkolny Dzień Sportu
- 22
6 czerwca, w ramach Szkolnego Dnia Sportu, odbyły się w naszej szkolne rozgrywki piłki nożnej. W zawodach uczestniczyły siedmioosobowe drużyny z klas V-VIII. Korzystając z pięknej pogody, rozgrywki zorganizowane zostały na szkolnym boisku. Sędzią sportowym był nasz gość, pan Rafał Krawczyk. Zmaganiom naszych uczniów towarzyszył ogromny doping ze strony koleżanek i kolegów. Było wiele radości i zabawy, Rozgrywki przebiegły w atmosferze fair play, a na zakończenie wręczone zostały pamiątkowe puchary. Wszystkim zawodnikom gratulujemy pięknej sportowej postawy.
Nie możemy się już doczekać kolejnych zawodów!
Bardzo dziękujemy panu Rafałowi za wizytę w naszej szkole.
Dziękujemy opiekunowi Samorządu Uczniowskiego, pani Elżbiecie Krawczyk, za zorganizowanie rozgrywek.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego
W poniedziałek 3 czerwca klasy 4, 5, 6 i 7 wybrały się na całodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Jest to urocze miasteczko rozłożone malowniczo wśród wzgórz tuż przy rzece Wiśle. Odwiedzane przez znawców i miłośników architektury - za swe piękne kamienice zwane bywa perełką polskiego renesansu. Plan wyjazdu był bardzo bogaty. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Przyrodniczym, które jest zlokalizowane w 400-letnim wyremontowanym spichlerzu zbożowym. Eksponaty zgromadzone w obiekcie przedstawiają m.in. bogactwo przyrodnicze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, wąwozów lessowych oraz skał wapiennych z tego regionu. Najcenniejsza jest kolekcja skamieniałości sprzed 66 milionów lat: odciski amonitów, muszli ślimaków, a nawet fragment szkieletu mozazaura. W czasie spaceru po Starym Rynku obejrzeliśmy zabytkowe kamieniczki Przybyłów oraz kamienicę Celejowską, Basztę Esterki, Kościół Farny, obejrzeliśmy również ruiny zamkuKazimierza Wielkiego oraz pochodzącą z XIII wieku basztę – najstarszy zabytek miasteczka. W czasie rejsu statkiem w górę Wisły mogliśmy podziwiać piękne widoki miasteczka i zamek w Janowcu. Dzień zakończyliśmy przejazdem eko-busikami do Wąwozu Korzeniowy Dół oraz przejechaliśmy urokliwą nadwiślańską promenadą. Dzięki przewodnikowi pani Danucie Borzęckiej uczestnicy wycieczki dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z historią miasta i okolic. Wszystkim udzielił się specyficzny nastrój tego miejsca i w świetnych humorach wróciliśmy do domu. Celem wycieczki było poznanie dorobku historyczno-kulturowego Kazimierza Dolnego, integracja uczestników wycieczki oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
66
Dzień Dziecka w przedszkolu
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszych oddziałach przedszkolnych tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzili dla nas Państwo Daria i Rafał Reszka z MGOK w Białej Rawskiej. Każdy własnoręcznie wykonał kolorowego i zabawnego klauna. Następnie w sali czekał na dzieci poczęstunek. To był wspaniały dzień!
32
Profilaktyka uzależnień - spotkanie z Panią Justyną Wolnicką
9 maja uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w spotkaniu z Panią Justyną Wolnicką specjalistą z sekcji oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej.Z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu rozmawialiśmy o profilaktyce uzależnień od papierosów i e-papierosów, cyberprzemocy oraz zdrowym odżywianiu. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które nasz gość udzielił wyczerpujących odpowiedzi.
Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Wolnickiej za bardzo ciekawe i ważne spotkanie.4
Dzień Dziecka
Przedstawienie profilaktyczne "Równi i różni - rodzina w pigułce"
- 12
29 maja po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole aktorów ze Studia Artystycznego AKADA, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. „Równi i różni - rodzina w pigułce”. Humorystyczna bajka o rodzinie ukazywała takie wartości jak dobro, szacunek, wyrozumiałość, akceptacja. Podczas przedstawienia przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III świetnie się bawili, utrwalając przy okazji zasady zdrowego odżywiania.
"Żywienie ma znaczenie - dbam o dietę"
W ramach realizacji zadań z programu „Trzymaj Formę", współorganizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. w dniu 28 maja 2024 r. we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Białej Rawskiej, odbyły się w naszej szkole warsztaty żywieniowe pt. „Żywienie ma znaczenie – dbam o dietę!”. Warsztaty poświęcone były edukacji żywieniowej dzieci w wieku szkolnym. Tematyka zajęć skupiała się wokół wybranych zagadnień związanych z prawidłowym sposobem żywienia. Serdeczne podziękowania dla Pani dietetyk Anny Cieślańskiej za wizytę w naszej szkole.
11
Realizujemy kolejne zadania z projektu "Spotkajmy się pod miłorzębem"
- 57
Kolejne drzewa rosnące na terenie przyszkolnym zyskały swoich przyjaciół. 5-latki zostały opiekunami klonu, a 6-latki dębu. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały zadania przygotowane przez uczniów klasy 4. Wszystko to oczywiście w ramach projektu "Spotkajmy się pod miłorzębem", który realizujemy dzięki wsparciu Fundacji Szkoła z Klasą. Przypinki, które otrzymały wszystkie dzieci, mogliśmy wykonać dzięki życzliwości Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej. Dziękujemy panu dyrektorowi Zibi Pacho.
26 maja - Dzień Matki
Projekt edukacyjny "Spotkajmy się pod miłorzębem"
- 61
Uczniowie klasy 4 nie ustają w działaniach związanych z realizacją projektu "Spotkajmy się pod miłorzębem". Podczas pozalekcyjnych spotkań opracowali zadania i przygotowali materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów dla swoich młodszych kolegów. Jedna z lekcji już za nimi. 3 i 4-latki poznały kształt liścia brzozy, posmakowały brzozowego soku. Podczas krótkiego spaceru znalazły jedną z brzóz rosnących na terenie przyszkolnym, mocno się do niej przytuliły, sprawdziły jak się miewa i obiecały, że będą się nią opiekować. Maluchy zostały przyjaciółmi brzozy.
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie
- 39
W dniu 17 maja uczniowie naszej szkoły razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Białej Rawskiej uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Jednym z punktów wycieczki były zajęcia warsztatowe „Właściwości liści”, które obejmowały praktyczne zapoznanie się z budową morfologiczną i anatomiczną liści różnych gatunków oraz z ich funkcjami. Uczniowie sprawdzali wytrzymałość mechaniczną liści, jak i proces ich rozkładu oraz mieli możliwość rozróżniania form morfologicznych roślin nagonasiennych i okrytonasiennych z różnych stron świata. Przy okazji wyjazdu uczniowie klasy IV realizowali zadania z projektu „Spotykajmy się pod miłorzębem”. Niezwykłą atrakcją wycieczki było zwiedzanie w Fangrówce wystawy malarskiej „Dwugłos malarski o przemijaniu” Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej oraz Bogny Gniazdowskiej. Dodatkowym atutem wyjazdu była możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu i integracja z uczniami ze szkoły Podstawowej im Jana Kochanowskiego w Białej Rawskiej.
Archiwum Aktualności