Uczniowie naszej szkoły - Adam Szwarc z klasy VII oraz Anna Wodnicka i Dominik Piątkowski z klasy VIII zostali finalistami XVI Turnieju Wiedzy Przyrodniczej dla uczniów Szkolnych Kół LOP. Organizatorem turnieju był Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach pod patronatem Urzędu Miasta w Skierniewicach i Nadleśnictwa Skierniewice. Turniej składał się z trzech etapów: szkolnego, miejsko-gminnego i okręgowego.
Serdecznie gratulujemy!!!
XVI Turniej Wiedzy Przyrodniczej
- 6
Podsumowanie projektu "Biuro detektywistyczne Szczęśliwa Trzynastka"
- 18
W ramach podsumowania projektu "Biuro detektywistyczne Szczęśliwa Trzynastka" uczniowie klasy 3 wybrali się do Rawy Mazowieckiej, gdzie gościli w komisariacie policji. Zostali wprowadzeni do aresztu, uczestniczyli w lekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasiedli za kierownicą samochodu policyjnego. Dzień wypełniony został wyprawą do kina, na pizzę i lody oraz spacerem i szaleństwami na placu zabaw.
Dzień Dziecka w przedszkolu
- 71
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, bańki mydlane, tatuaże, Minionek i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień! Dzień Dziecka zorganizowały dla przedszkolaków panie Marzena Wiśniewska i Martyna Szymańska.
XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W dniach 1-7 czerwca na stronie Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom na FB emitowane będą nagrania ze znakomitymi Twórczyniami i Twórcami – o godz. 11.00 dla dzieci z przedszkoli i szkół oraz o godz. 18.00 – dla rodzin z dziećmi.
Tegoroczne hasło akcji to: „Książka jest jak ogród”, a poszczególne dni mają swój motyw przewodni:
1 czerwca (czwartek) – Dzień z Ciocią Jadzią (bohaterką serii książek Elizy Piotrowskiej)
2 czerwca (piątek) – Dzień z Czarownicą piętro niżej (bohaterką serii książek Marcina Szczygielskiego)
3 czerwca (sobota) – Dzień w Puszczy Białowieskiej (z bohaterami książek Tomasza Samojlika)
4 czerwca (niedziela) – Dzień z Wombatem Maksymilianem (bohaterem serii książek Marcina Kozioła)
5 czerwca (poniedziałek) – Dzień z Kicią Kocią (bohaterką serii książek Anity Głowińskiej)
6 czerwca (środa) – Dzień z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem – w 100. rocznicę urodzin Papcia Chmiela
7 czerwca (wtorek) – Dzień z bohaterami Astrid Lindgren (oraz ich wielbicielką i niezrównaną interpretatorką Edytą Jungowską)
Zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania z dziećmi!
1 CZERWCA
Wycieczka do Grecji
- 45
GRECJA 26.05.2023 - 03.06.2023
Uczniowie klas VI, VII i VIII z panią Jolantą Dziubińską wyjechali na 9-dniową wycieczkę do Grecji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu w Grecji.
MOBILNE LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
- 92
29 maja zawitało do naszej szkoły Mobilne Laboratorium Przyszłości w ramach akcji mającej na celu aktywne wykorzystanie sprzętu zakupionego z projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Celem akcji jest wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami, rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie. Zajęcia warsztatowe prowadzone były równolegle przez dwóch edukatorów. Uczniowie z klas 3-8 zostali podzieleni na dwie grupy, każda z nich uczestniczyła w dwóch blokach edukacyjnych. Uczniowie zaznajomili się z drukarką 3D, długopisami 3D, googlami wirtualnej rzeczywistości oraz programem do rozpoznawania gestów. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie. Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem podchodzili do wykonywanych zadań i wykorzystywali w praktyce zdobytą wiedzę. Bardzo cieszył ich finalny moment ćwiczeń z drukarką 3D, gdy mogli wziąć do ręki produkt, wydrukowany podczas zajęć według ich wskazówek. Był to ciekawie spędzony czas na kreatywnych zabawach i eksperymentach, co z pewnością zaowocuje rozwijaniem potencjału naszych uczniów. Dziękujemy jeszcze raz Edukatorom za przeprowadzenie ciekawych zajęć!
Razem przez cztery pory roku
- 24
Ostatnie zadanie z projektów realizowanych w tym roku przedszkolnym przez dzieci z oddziału 3-4 latków zostało wykonane. Projekt edukacyjny RAZEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU, moduł IV lato - "Wakacyjny worek skarbów". Stworzyliśmy piękne wazony z kwiatami wykorzystując materiały naturalne.
Wycieczka do Kołacinka
- 78
24 maja 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków, pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wiśniewskiej oraz p. Lilli Radlak i p. Władysławy Wieczorek, pojechały na wycieczkę do Parku Jurajsko-Botanicznego DINOPARK w Kołacinku. Zwiedziły świat lodu i bajkową ścieżkę, gdzie pani przewodnik przypomniała znane bajki. W hali 3D przedszkolaki obserwowały jak wykluwa się dinozaur oraz mogły usłyszeć wybuch wulkanu. Podczas spaceru z przewodnikiem ścieżkami DINOPARKU, w otoczeniu pięknej zieleni, dzieci podziwiały wiele gatunków dinozaurów i smoków. Dużą atrakcją było odkopywanie szkieletu dinozaura oraz zjazd na tyrolce. Pobyt w parku zakończyły zabawy na placu zabaw i w figloraju. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć.
26 MAJA
"Z darami natury świat nie jest ponury"
- 19
Przedszkolaki wykonały już dwa ostatnie zadania z projektu "Z darami natury świat nie jest ponury" - "Błotna kuchnia" oraz "Z kamyka zabawka dla smyka". Na chwilę zamieniły się w poszukiwaczy złota. Oto efekty...
POWODZENIA NA EGZAMINIE!
Zakładka od serca
Życie pszczół
- 45
W dniu 18.05.2023 r. w oddziale przedszkolnym 5-6 latków odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone pszczołom i pszczelarstwu. Zajęcia popołudniowe poprowadził pan Michał Zdulski, zawodowo nauczyciel matematyki w naszej szkole, a prywatnie miłośnik pszczelarstwa pełniący funkcję prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Białej Rawskiej. Pan Michał opowiadał dzieciom o niezwykle interesującym życiu i pracy bardzo pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły. Przyniósł do przedszkola kombinezon ochronny oraz różne narzędzia, niezbędne w pracy pszczelarza (m.in. ule) - demonstrował, jak się ich używa i do czego one służą. Wyjaśniał dzieciom, dlaczego pszczoła to pożyteczny owad. Pszczelarz pokazywał dzieciom film pt. „Co byśmy zobaczyli, gdybyśmy mogli dostać się do wnętrza ula?” oraz zaprezentował i omawiał piękne fotografie pochodzące z własnych zbiorów. Zajęcia te były bardzo cenne, bo dzięki nim dzieci w atrakcyjny sposób poznały nazwy mieszkańców ula, dowiedziały się o tym, że życie w ulu jest wyjątkowo zorganizowane oraz o tym, że każdy mieszkaniec ma w nim przypisane role. Pan Michał przyczynił się do wzbogacenia zainteresowań dzieci i ich słownictwa. Dzieci z uwagą słuchały opowieści pszczelarza. Bardzo ciekawym doświadczeniem było dla dzieci obserwowanie żywych pszczół w szklanym ulu oraz szukanie wśród nich królowej. W ramach zajęcia plastycznego dzieci wykonały własną świeczkę z plastra wosku pszczelego, którą zabrały do domu. Na koniec bardzo bogatych w wiedzę i własne doświadczenia pana Michała zajęć, dzieci skosztowały pysznego miodu z pasieki pana Michała. Zajęcia były wyjątkowe, a dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały niezwykle interesujących opowieści o życiu pszczół. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za wizytę w naszym przedszkolu.
Uczymy się programować - zajęcia z Photonami
- 7
Lekcja z Photonami to świetna zabawa połączona z nauką programowania i matematyki. Uczniowie klasy 3 utrwalali w ten sposób pojęcia geometryczne (obwód, łamana otwarta, łamana zamknięta itp.). Uczniowie klas 1-2 w ramach zajęć świetlicowych trenowali koncentrację zapamiętując trasę wędrówki robota, programowali trasę jego wędrówki tak, by przejechał po macie w określone miejsce. Wszystko to z panią Anną Szczepańską (wychowawczynią klasy 3), która razem z uczniami eksperymentuje i poznaje możliwości robotów edukacyjnych zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
"Z darami natury świat nie jest ponury"
- 22
Pogoda za oknem nie rozpieszcza, ale my nie próżnujemy! Dzieci z grupy 3-4 latków wspólnie z wychowawczynią Marzeną Wiśniewską stworzyły MEGA "Ekologiczną grę matematyczną", w której pionkami były przedszkolaki. Na większości pól znajdowały się kartoniki z rysunkami odpadów, które dzieci następnie umieszczały przy odpowiednim pojemniku. Dzięki wspólnej zabawie utrwaliliśmy wiedzę na temat segregacji odpadów oraz umiejętność przeliczania. Dzisiejsza zabawa to kolejne zadanie z projektu "Z darami natury świat nie jest ponury".
"Razem przez cztery pory roku"
- 29
Gdy za oknem deszczowo i ponuro przedszkolaki z grupy "Słoneczka" zaczynają czarować... Odrobina kolorów w taki dzień wskazana. Korzystając z kolorowej bibuły, wody, oleju, octu, pianki do golenia, cukru i sody przy niewielkiej pomocy wychowawcy Marzeny Wiśniewskiej dzieci wykonały doświadczenia: "Kolorowy deszcz" i "Kolorowe bąbelki". Może uda nam się przywołać "Tęczowe lato"? Zadanie z IV modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Razem przez cztery pory roku".
Projekt edukacyjny "Z darami natury świat nie jest ponury"
- 30
Dzieci z grupy 3-4 latków podczas zajęć z wychowawcą Marzeną Wiśniewską wykonały "Wiosenną łąkę" jako realizację zadania "Boso przez świat" (dowolna interpretacja tematu) z projektu "Z darami natury świat nie jest ponury". Praca wykonana została stopami i dłońmi. Takie malowanie to przede wszystkim fantastyczna zabawa, pełna spontanicznych reakcji i zdobywania przez dzieci nowych doświadczeń. Było to doskonałe ćwiczenie wspomagające integrację sensoryczną.
Finał akcji "Z książką na walizkach"
- 36
W sobotę, 13 maja uczestniczyliśmy w Rawie Mazowieckiej w wielkim finale akcji "Z książką na walizkach". Kolorowy korowód, konkursy, stoisko z mnóstwem ciekawych książek, spotkanie i rozmowy z pisarzami i całe mnóstwo innych atrakcji zapewnili nam gospodarze imprezy, czyli Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej. Gratulujemy fantastycznego wydarzenia!!!
Konkurs literacki "Z panem Paskiem spacer po Babsku"
- 5
W nawiązaniu do książki pana Pawła Wakuły „ Z panem Paskiem po ziemi rawskiej” oraz realizowanego w szkole projektu „Wielka historia małej miejscowości” został ogłoszony konkurs literacki pt. „Z panem paskiem spacer po Babsku”. Uczniowie klas III-VIII mieli za zadanie napisać pracę, której bohater zabierze nas na spacer do najciekawszych miejsc Babska. Siedmiu uczniów podjęło się tego zadania i, wzorem pana Pawła Wakuły, napisało swoje opowieści. Wszyscy odebrali nagrody z rąk pisarza, a Jakub Lewandowski z klasy III i Miłosz Niewiadomski z klasy V także puchary za najpiękniejsze prace. Pomysłodawcą konkursu była pani Anna Szczepańska (wychowawczyni klasy III). Nagrody zostały zakupione z funduszy otrzymanych w ramach projektu „Wielka historia małej miejscowości”.
Archiwum Aktualności