• Ósmoklasisto, co dalej?

• 28 marca 2023 r. gościliśmy nauczycielki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskie – Panią Annę Kowalską i Panią Maritę Połeć, które zapoznały naszych ósmoklasistów z ofertą swojej szkoły.

• Pokaz astronomiczny w mobilnym planetarium

• 21 marca odbył się w naszej szkole pokaz astronomiczny w mobilnym planetarium. Pod kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VIII podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Wszyscy uczestnicy pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować rozgwieżdżone niebo.

• W poszukiwaniu wiosny

• „W poszukiwaniu wiosny" to zadanie z wiosennego modułu projektu "Razem przez cztery pory roku". W szkolnym ogrodzie przedszkolaki z grupy „Słoneczka” obserwowały pierwsze wiosenne kwiaty i słuchały śpiewu ptaków.

• Pierwszy dzień wiosny

• 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Z tej okazji przedszkolaki z grupy 5-6 latków, wspólnie z wychowawczynią panią Martyną Szymańską, wykonały piękną postać Pani Wiosny oraz prace plastyczne, z których powstała wiosenne gazetka. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, pełnych radości i uśmiechu.
              21 marca przypada również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są skarpetki nie do pary nawiązujące do niedopasowania, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa. Przedszkolaki włączyły się w obchody tego dnia.

• Dzień Patrona Szkoły - Fryderyka Chopina

• 16 marca 2023 r. świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły - Fryderyka Chopina. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Honorata Pasiewicz, która serdecznie powitała zaproszonych gości. Przybyli do nas: pani Teresa Berdyga – Sekretarz Białej Rawskiej, pani Anna Lach – Skarbnik Gminy Biała Rawska, pan Wojciech Szymański – nauczyciel Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawie Mazowieckiej, uczniowie i absolwenci Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawie Mazowieckiej oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły przybliżyła postać naszego największego kompozytora Fryderyka Chopina oraz postać Konstancji Gładkowskiej, która była młodzieńczym natchnieniem Chopina. Uczestnicy uroczystości obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz uczniów i absolwentów Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawie Mazowieckiej. Razem z uczniami odbyliśmy wędrówkę śladami Fryderyka Chopina od dworku nad Utratą w Żelazowej Woli do najpiękniejszych miejsc w Polsce i na świecie, gdzie słychać dźwięki fortepianów z muzyką tego wielkiego Polaka – Fryderyka Franciszka Chopina. Piękne recytacje były przeplatane utworami Chopina granymi na fortepianie. Występy młodych pianistów stanowiły wspaniały akcent naszej uroczystości.
              Program artystyczny został przygotowany przez p. Iwonę Godusławską i p. Annę Szczepańską – wychowawczynię klasy III. O oprawę plastyczną zadbały: p. Elżbieta Krawczyk i p. Lilla Radlak.

• "Najlepsi w nauce, Najlepsi w sporcie"

• Stypendia Burmistrza Białej Rawskiej za wyniki w nauce w I półroczu 2022/2023 otrzymali uczniowie: Jeremiasz Byster z klasy IV, Maciej Pruś z klasy VI oraz Marika Kędzierawska i Zuzanna Matyszewska z klasy VII. Dyplomy uznania wręczyły uczniom panie Teresa Berdyga – Sekretarz Białej Rawskiej i Anna Lach – Skarbnik Gminy Biała Rawska. Dyrektor Szkoły Honorata Pasiewicz przekazała rodzicom wyróżnionych uczniów listy gratulacyjne. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Międzynarodowy Dzień Kobiet

• 8 marca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy piątej pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Szczepańskiej. Mogliśmy również obejrzeć kilka układów tanecznych w wykonaniu uczniów z klas I-IV i przedszkolaków. Były życzenia, laurki, kwiaty i słodkie upominki dla pań, dziewczynek i koleżanek z klasy. Ten wyjątkowy dzień upłynął wszystkim w miłej, radosnej atmosferze.

• Dzień Kobiet w przedszkolu

• Święto Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Radosna atmosfera panowała w przedszkolu już od samego rana. W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia i wręczyli im piękne laurki i upominki. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Dzień Kobiet, który corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

• "Serdeczna Karteczka"

• W marcu swoje święto obchodzą wszyscy dentyści. Z tej okazji przedszkolaki pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Wiśniewskiej przygotowały kolorową laurkę dla zaprzyjaźnionej pani stomatolog Sylwii Chojeckiej w ramach projektu "Serdeczna Karteczka". Pani stomatolog była pozytywnie zaskoczona tak miłą niespodzianką. W podziękowaniu przekazała dla dzieci dyplomy i naklejki.

• Kreatywne zajęcia w przedszkolu

• 2 marca, na zaproszenie pani Marzeny Wiśniewskiej, oddział przedszkolny 3-4 latków odwiedziła pani Kamila Klimczak. Pani Kamila z wykształcenia jest plastykiem i na co dzień prowadzi warsztaty plastyczne oraz kreatywne dla dzieci. W czasie spotkania odbyły się zabawy ruchowe i tańce integracyjne pełne śmiechu i radości. Dzieci samodzielnie przygotowały "puchnące" farby z kleju i pianki do golenia i namalowały wiosenne kwiaty. Serdecznie dziękujemy pani Kamili za wizytę w naszym przedszkolu.