• Aktualności

            • Wspólne muzykowanie

            • W dniu 23 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków w ramach tygodnia muzycznego gościły kolegę z klasy I Antka Szymańskiego i jego tatę pana Adriana Szymańskiego. Przedszkolaków odwiedzili również uczniowie klasy I z wychowawczynią panią Karoliną Bielawską. Pan Adrian zaprezentował dzieciom jak zbudowana jest gitara akustyczna. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób można grać na gitarze, wysłuchały brzmienia gitary nastrojonej i rozstrojonej. Wiedzą też co to jest stroik i kapodaster. Dzieci mogły posłuchać kilku piosenek w wykonaniu Antka i jego taty. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu przy akompaniamencie gitary. Główne cele spotkania to zapoznanie z instrumentem strunowym, rozwijanie poczucia rytmu, kształcenie słuchu i wyobraźni muzycznej. Bardzo dziękujemy panu Adrianowi za wizytę w naszym przedszkolu.

            • Dzień Myśli Braterskiej

            • Przedszkolaki z grupy "Słoneczka" obchodziły Dzień Myśli Braterskiej – święto harcerzy i skautów. Dzieci odwiedzili uczniowie klasy III z wychowawczynią panią Anną Szczepańską. Jedna z uczennic tej klasy – Amelka Kociszewska należy do "Wilczków" Gromady Rawskiej - Skauci Europy. Amelka przygotowała krótką pogadankę na temat swojej gromady i w ten sposób przybliżyła jej funkcjonowanie. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, opracowaną przez panią Marzenę Wiśniewską. Spotkanie było świetną okazją do wręczenia Amelce laurki w ramach projektu "Serdeczna Karteczka" w miesiącu lutym. Dziękujemy pani Ani za pomoc w zorganizowaniu tego święta.

            • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

            • 21 lutego jest obchodzony, świętowany przez nas corocznie, Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczennice klasy VII - Marika Kędzierawska i Zuzanna Matyszewska opowiedziały nam o tym skąd powstał pomysł na takie wydarzenie i jaki jest jego cel. Pani Anna Szczepańska, wraz ze swoimi asystentami - Krzysztofem Bystrem i Kubą Frączakiem zaprosiła uczniów do kilku zabaw językowych. Proponowane zadania są zamieszczone w poniższej prezentacji. Zapraszamy do zabawy!!!
              https://view.genial.ly/.../presentation-chalk-and...

            • Spotkanie muzyczne

            • 21 lutego po raz kolejny odwiedził nasza szkołę pan Hanusz Kowalczyk. Tym razem mogliśmy podziwiać występy zaproszonych przez pana Hanusza tancerzy, którzy zaprezentowali tańce latynoamerykańskie takie jak: cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w przyspieszonym kursie tańca i poznać podstawowe kroki cza-czy i samby. 

            • Wielka historia małej miejscowości

            • Spotkanie z panem Romualdem Ptasińskim, które zostało zorganizowane w ramach projektu "Wielka historia małej miejscowości" uświadomiło nam, że historia Babska jest naprawdę wielka. Na terenie naszej miejscowości odnaleziono włócznię rycerza lechickiego, znajduje się tu kilka miejsc pochówku z różnych okresów historycznych, 160 lat temu miała miejsce walka partyzantów z wojskami rosyjskimi. Pan Romuald z wielką pasją i zaangażowaniem pokazał nam wydarzenia, które dla nas są już tak odległe i mogłyby zostać zapomniane. Tym większa wdzięczność i podziw dla wiedzy i chęci podzielenia się nią z nami dla pasjonata naszej lokalnej historii.

            • Pasowanie na czytelnika

            • Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej i możliwość samodzielnego wypożyczenia książki to ważne wydarzenie dla pierwszoklasistów. Zgodnie ze zwyczajem zostało ono poprzedzone pasowaniem na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z zasadami postępowania dobrego czytelnika oraz regulaminem wypożyczania książek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

            • POWIEDZIAŁ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK...

            • Dzień jak co dzień - cóż za bzdura!
              Dzi
              ś w przedszkolu pączków góra.
              I kalorii nikt nie liczy... Cóż za święto, czy ktoś wie?
              T
              ŁUSTY CZWARTEK! Cieszmy się!
              Tymi s
              łowami rozpoczął się w grupie "Słoneczka" słodki dzień – tłusty czwartek. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Udekorowały też własne donaty. Oczywiście w tłusty czwartek nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków, za które serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców.

            • Walentynki w przedszkolu

            • 14 lutego był dla grupy "Słoneczka" prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzień wcześniej dzieci wykonały dla swoich sympatii kartki walentynkowe, które wrzuciły do skrzynki wyjątkowej poczty walentynkowej. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, m.in. obejrzały film edukacyjny "Kazio i Walentynki", szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, przeliczały i segregowały serduszka. Nie zabrakło oczywiście sercowej pracy plastycznej i pozytywnych uczuć. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i breloczek. Na Panie też czekał upominek. Był to dzień pełen miłych wrażeń.

            • "RAZEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU"

            • Przedszkolaki korzystając z zimowej pogody zgłębiały temat śniegu. W czasie spaceru mogły przyjrzeć się z bliska urokom zimowego krajobrazu. Dzieci sprawdziły czy śnieg jest czysty, a następnie pomalowały go za pomocą gąbeczek i w ten sposób śnieg zamienił się w kolorową watę cukrową. Poprzez zabawy badawcze z wykorzystaniem śniegu zaliczyliśmy kolejne zadanie z Modułu II Zima Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "RAZEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU", natomiast praca plastyczna była zadaniem z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury" - " Malowanki - szmacianki". Dzieci mega zadowolone!

            • Dzień Bezpiecznego Internetu "Działajmy razem!"

            • Co roku w lutym włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, przygotowując w szkole różne akcje i przedsięwzięcia. Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 koncentruje się wokół dialogu pod hasłem „Chcesz o tym porozmawiać?” Podczas obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

            • Dzień Bezpiecznego Internetu w oddziale przedszkolnym 5-6 latków

            • Dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków również włączyły się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tej inicjatywy dzieci gościły kolegów i koleżanki z klasy czwartej, którzy przedstawili główne zasady korzystania z Internetu. Przedszkolaki rozmawiały z nauczycielem o korzyściach i zagrożeniach wynikających z poruszania się w sieci internetowej i dowiedziały się jak zapobiegać zagrożeniom. Wspólnie w kole dzieci uczestniczyły w zabawie ukazującej problem przekształcania informacji. Korzystając z materiałów zawartych na stronie Saferinternet.pl dzieci obejrzały bajkę "Czerwony Kapturek" pokazującą problem hejtu i cyberprzemocy. Dzieci wraz z nauczycielem stworzyły ulotkę informacyjną dla rodziców i gazetkę przedstawiającą najważniejsze zagadnienia tego dnia oraz prace dzieci.

            • Dzien Bezpiecznego Internetu w grupie "Słoneczka"

            • Najmłodsze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem podjętych działań było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Przedszkolaki przy użyciu włóczki stworzyły własną sieć, a także dowiedziały się do czego można wykorzystać Internet. Rodzice otrzymali ulotki informacyjne przygotowane przez wychowawcę p. Marzenę Wiśniewską.

            • WARSZTATY MALARSKIE

            • Pierwszą osobą, która odwiedziła nas w ramach projektu "Wielka historia małej miejscowości" jest nasza lokalna malarka, pani Grażyna Wolska. Podczas spotkania z uczniami klas 3-5 opowiedziała o swojej pasji, zaprezentowała namalowane przez siebie obrazy, omówiła różne techniki malarskie. W drugiej części odbyły się warsztaty. Uczniowie, na papierowych torbach, wykonali rysunki nawiązujące do naszego patrona. Powstały pięciolinie, nuty, fortepiany, a także portret Fryderyka Chopina. Dziękujemy pani Grażynie za fantastycznie spędzony czas, mnóstwo ciekawych informacji i wskazówek.