22 marca uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielem doradztwa zawodowego - panią Marzeną Wiśniewską wzięli udział w wycieczce dydaktyczno-wychowawczej do Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w poszczególnych wydziałach urzędu i aktywnymi formami pomocy, jakich udziela UP osobom poszukującym zatrudnienia (szkolenia, staże, doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy i programy wspomagające osoby chcące rozpocząć własną działalność gospodarczą). Po Urzędzie Pracy oprowadziła nas pani Kamila Żebrowska - doradca zawodowy, która na koniec naszego pobytu wręczyła wszystkim miłe upominki. Wycieczka stanowiła dla wszystkich ciekawe doświadczenie i źródło nowych informacji.
Wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej
- 7
Żegnaj zimo, witaj wiosno!
- 45
21 marca, w pierwszy dzień wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniejszą marzannę. Przedszkolaki oraz uczniowie, którzy wykonali marzanny zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Mamy nadzieję, że zima nieprędko do nas wróci. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.
XXII Rawskie Targi Edukacyjne
- 9
21 marca uczniowie klasy VIII uczestniczyli w XXII Rawskich Targach Edukacyjnych, które odbyły się w formie e-targów. Ósmoklasiści zapoznali się z ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu rawskiego.
Wycieczka do biblioteki w Rawie Mazowieckiej
- 28
20 marca dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków wraz z wychowawcą panią Marzeną Wiśniewską wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych z cyklu: „Wiosenne czytanie na bibliotecznym dywanie”, organizowanych w MBP w Rawie Mazowieckiej Oddział dla Dzieci, których celem jest zachęcenie dzieci do słuchania bajek i opowieści o wiośnie oraz rozwijanie zainteresowań tekstami literackimi. Nasze przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały Teatrzyk kamishibai - ,,Magiczna gąsienica". Dziękujemy BIBLIOciociom za serdeczne i ciepłe przyjęcie. Wrócimy na pewno!
Kangur Matematyczny 2024
Spotkanie muzyczne
- 42
18 marca 2024 r. po raz kolejny odwiedził naszą szkołę pan Hanusz Kowalczyk z audycją muzyczną. Tematem przewodnim spotkania była muzyka musicalowa. Zaproszeni artyści zaprezentowali swoje znakomite umiejętności w piosenkach z musicali „Kraina Lodu”, „Skrzypek na dachu” i „Zaplątani”. Nie zabrakło również wspólnych zabaw muzycznych oraz konkursów z nagrodami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Projekt edukacyjny #Łódzkie Dwujęzyczne
Czy tylko nam tak szybko czas ucieka? Dopiero co wróciliśmy w poniedziałek do przedszkola, a już mamy kolejny weekend, a wraz z nim świeżą porcję informacji i zdjęć. Przedszkolaki z grupy 3-4 latków w minionym tygodniu zrealizowały kolejny temat z kręgu uczuć i emocji - tym razem "Płacz". Płacz jest naturalnym elementem codzienności dziecka. Małe dzieci często przewracają się, odczuwają ból albo są przestraszone. Piosenka z minionego tygodnia pokazała, że jak wszystkie dzieci, Ring Ring także czasem płacze. Powtórzyliśmy i utrwaliliśmy nazwy uczuć i emocji, które poznaliśmy do tej pory. nasz słownik wzbogaciliśmy o kolejne słowa i zwroty: "When I am unhappy", "I cry and when I fall down", "I cry". Wykonaliśmy także karty pracy i wspólnie bawiliśmy się do piosenki. Kolejny tydzień aktywnej pracy w oddziale 6-latków. Dzieci poznały słowa: moon, star, sleep. Chętnie poznały nowe nocne przygody bohaterów Toma i Keri i wraz z nimi odśpiewały piosenkę czołówkową. Dodatkowo wspaniale bawiły się do nowej piosenki tygodnia i stworzyły wspólnie nocne niebo pełne gwiazd.
18
Wyniki konkursów o Fryderyku Chopinie
- 14
Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Fryderyka Chopina:
- w kategorii klasy IV-V
I miejsce - Jakub Lewandowski
II miejsce - Anna Piątkowska
III miejsce - Julia Woźniak
- w kategorii klasy VI-VIII
I miejsce - Aleksandra Woźniak
II miejsce - Zuzanna Łomińska
III miejsce - Adam Dybała
W Szkolnym Konkursie Plastycznym pn. "Portret Fryderyka Chopina" nagrody otrzymali:
-w kategorii grupy przedszkolne:
Julia Pietrzak
Kacper Lewandowski
Zofia Pitkiewicz
Filip Tęczyński
Zofia Potrzebowska
Nikodem Biedrzycki
- w kategorii klasy I-III
Nikola Shults
Piotr Biniecki
Zofia Koper
Nadia Mateja
Milena Pieczątka
Franciszek Satro
- w kategorii klasy IV-V
Wiktoria Jędrzejewska
Wiktoria Wojciechowska
Marta Biernat
Bartosz Kędzierawski
w kategorii klasy VI-VIII
Anna Połeć
Igor Szymczak
Piotr Melon
Hubert Sypka
Marika Kędzierawska
Zuzanna Matyszewska
Zostały również wręczone nagrody w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, które otrzymali:
Antoni Frukacz z klasy III,
Karina Orlicka z klasy VII,
Adam Szwarc z klasy VIII.
SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM KOKKURSÓW!!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział i zaangażowanie.
Dzień Patrona Szkoły - Fryderyka Chopina
14 marca 2024 r. świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły - Fryderyka Chopina. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Honorata Pasiewicz, która serdecznie powitała wszystkich zebranych. W dniu Patrona Szkoły gościliśmy pana Zbigniewa Szcześniaka – zastępcę Burmistrza Białej Rawskiej, ks. proboszcza Waldemara Marczaka oraz rodziców uczniów. Postać naszego największego kompozytora Fryderyka Chopina oraz postać Konstancji Gładkowskiej, która była młodzieńczym natchnieniem Chopina przybliżyła Zuzanna Matyszewska. Uroczystość uświetnił piękny program artystyczny w wykonaniu uczniów z klas I-IV, przygotowany pod kierunkiem p. Anny Szczepańskiej i p. Karoliny Bielawskiej. W drugiej części uroczystego spotkania wręczone zostały stypendia Burmistrza Białej Rawskiej za wyniki w nauce oraz nagrody w konkursach o Fryderyku Chopinie.
33
"Najlepsi w nauce, Najlepsi w sporcie"
Stypendia Burmistrza Białej Rawskiej za wyniki w nauce w I półroczu 2023/2024 otrzymali uczniowie: Jeremiasz Byster oraz Bartosz Kędzierawski z klasy V, Weronika Pieczątka z klasy VII i Joanna Pruś z klasy VIII. Dyplomy uznania wręczył uczniom pan Zbigniew Szcześniak – zastępca Burmistrza Białej Rawskiej. Dyrektor szkoły Honorata Pasiewicz przekazała rodzicom wyróżnionych uczniów listy gratulacyjne. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Bezpiecznego Internetu - podsumowanie
- 72
Nasza szkoła wzięła udział w programie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Bezpieczeństwo w sieci jest sprawą, o którą musimy dbać każdego dnia. Tegoroczna edycja pod hasłem "Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu" zachęcała wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. W ramach DBI w miesiącach lutym i marcu zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne oraz warsztaty dla uczniów klas 1-8 na temat zagrożeń i zasad bezpieczeństwa w sieci. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w lekcjach DBI prowadzonych online przez organizatorów i partnerów DBI. Na podsumowaniu akcji w dniu 11 marca 2024 r. każda klasa zaprezentowała przygotowany plakat nt. bezpieczeństwa online. W ramach akcji wykonana została gazetka promująca pozytywne wykorzystanie Internetu oraz bezpieczne zachowania w Internecie.
Rozstrzygnięcie konkursów ekologiczno-przyrodniczych ZO LOP
Wśród laureatów XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "MÓJ LAS" na szczeblu okręgu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
II miejsce - Weronika Pieczątka z klasy VII
III miejsce - Marika Kędzierawska z klasy VIII
wyróżnienie - Jakub Lewandowski z klasy IV
W XVIII edycji konkursu FOTONATURA pt. "Skrzydlaci przyjaciele" wyróżnienie zdobył Kacper Skrętowski z klasy IV.
WIELKIE BRAWA I GRFATULACJE!!!
PODSUMOWANIE SZKOLNYCH KONKURSÓW
- 3
W Szkolnym Konkursie Ortograficznym zostali nagrodzeni:
Wiktoria Jędrzejewska - Mistrz Ortografii Klasy IV
Jeremiasz Byster - Mistrz Ortografii Klasy V
Mateusz Krzemiński - Mistrz Ortografii Klasy VI
Karina Orlicka - Mistrz Ortografii Klasy VII
Marika Kędzierawska - Mistrz Ortografii Klasy VIII
W Szkolnym Konkursie Plastycznym LOP pn. "Drzewa wokół nas"nagrody zdobyli:
w kategorii grupa przedszkolna 3-5 lat:
Helena Szymczak
Kacper Lewandowski
Ignacy Wasilewski
Barbara Dziubińska
Lena Nowak
Łucja Satro
w kategorii klasy 0-I
Ignacy Adamczyk
Wojciech Ochlik
Ksawery Pietrzak
Maria Cybulska
Aleksandra Sabat
Alicja Wachowicz
w kategorii klasy II-III
Zofia Biniszewska
Franciszek Cybulski
Gabriel Piekarek
Julia Krawczyk
Ksawery Biedrzycki
Franciszek Satro
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz dziękujemy pozostałym uczestnikom konkursów za wkład pracy i zaangażowanie.
Warsztaty krawieckie w klasie I
- 24
8 marca uczniowie klasy 1 nie tylko świętowali Dzień Kobiet, ale także uczyli się szyć. Lekcji szycia i przyszywania udzieliła im babcia jednej z uczennic- Julii Wróblewskiej, pani Halina Idzikowska. Pani Halina przyniosła mnóstwo tkanin, nici, różnych przyborów krawieckich: igieł, mydełek, guzików itp. Wszyscy uczniowie nawlekali igły, zawiązywali supełki i szyli... każdy z nich uszył torebkę. Dziękujemy Pani Halinie za fantastyczne spotkanie
Przedszkolaki poznają kosmos
- 37
W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy 6-latków poznawały przestrzeń kosmiczną. W ramach tematu oglądały filmy edukacyjne, słuchały piosenek oraz uczyły się fragmentu wiersza Wandy Chotomskiej „Dzieci Pana Astronoma”. Ponadto wykonały kilka prac plastycznych takich jak ilustracja do wysłuchanego opowiadania o kosmosie i rakieta kosmiczna. Ponadto dzieci podjęły wyzwanie stworzenia własnego Układu Słonecznego. Do projektu wykorzystały gazety, balony i farby. Układ Słoneczny powstawał w kilku etapach, co dodatkowo było elementem pobudzającym ciekawość dzieci.
Projekt edukacyjny "Spotkajmy się pod miłorzębem"
- 30
W dniu 1 marca, na zaproszenie nauczycielki przyrody, pani Anny Szczepańskiej, odwiedził nas podleśniczy Leśnictwa Babsk, pan Tomasz Smierzchała. Uczniowie klasy 4 i 1 zainaugurowali w ten sposób działania zaplanowane w ramach projektu "Spotkajmy się pod miłorzębem". Pan podleśniczy opowiedział uczniom o drzewach rosnących na naszym terenie, o tym, w jaki sposób można je rozpoznawać. Część teoretyczną dopełniły zadania (ułożenie puzzli, gra memory) oraz spacer po terenie przyszkolnym i rozpoznanie kilku gatunków drzew. Dzieci wysłuchały także czytanej przez pana Tomasz "Bajki o drzewie". Pan podleśniczy odwiedził również dzieci z oddziału przedszkolnego, którym opowiedział o tym, czym jest las i na czym polega jego praca.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- 47
15 lutego nasza szkoła świętowała Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Uczniowie czytali fragmenty książki Melchiora Wańkowicza pt. „Ziele na kraterze”. Do czytania przyłączył się również pan Michał Zdulski. Uczniowie klas VII i VIII wykonali okolicznościową wystawę dotyczącą twórczości pisarza. Warto przypomnieć, że rok 2024 ustanowiony został Rokiem Melchiora Wańkowicza - niepokornego, odważnego, wnikliwego dziennikarza, pisarza i reportażysty, będącego wzorem i symbolem polskiego dziennikarstwa. W trakcie spotkania wybrano mistrza czytania. Został nim Adam Szwarc z klasy VIII, drugie miejsce zdobył Antoni Frukacz z klasy III, a trzecie – Karina Orlicka z klasy VII. Gratulujemy!
Dzisiaj książka ma poważną konkurencję. Dlatego tak ważne jest, by już u najmłodszych wyrabiać nawyki czytelnicze, bo o tym ile korzyści niesie za sobą czytanie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać.
Pasowanie na czytelnika
- 45
Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną i pasowanie uczniów klasy I na czytelnika to wyjątkowa uroczystość. Głównym celem uroczystości, która odbyła się 14 lutego, było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykonać przygotowane przez panią Elżbietę Krawczyk zadania, rozwiązać zagadki i ułożyć puzzle, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę. Na zakończenie uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom i zakładkę do książki. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej.
Pierwszaki poznają Układ Słoneczny
- 10
W lutym Mikołaj Kopernik skończyłby 551 lat. Z tej okazji uczniowie klasy 1 poznali jego sylwetkę, planety Układu Słonecznego, wykonali prace plastyczne oraz zadania z wykorzystaniem tabletów, prowadzili także obserwacje z użyciem teleskopu. Przypominamy, że tablety oraz teleskop zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Jak zostać fizjoterapeutą?
- 22
23 lutego gościliśmy w naszej szkole panią Ilonę Wasilewską, która z zawodu jest fizjoterapeutką. Było nam tym bardziej miło, bo pani Ilona jest absolwentką naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, prowadzonych przez panią Marzenę Wiśniewską. Głównym celem wizyty było zapoznanie uczniów z tajnikami zawodu fizjoterapeuty oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nasz gość nie tylko wyczerpująco opowiedział uczniom na czym polega jego praca, kim są jego pacjenci, ale także zaprezentował sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych. Pani Ilona zwróciła szczególną uwagę na konieczność dbania o prawidłową postawę oraz aktywność fizyczną. Dla naszych uczniów wizyta była okazją do poszerzenia wiedzy na temat zawodu fizjoterapeuty, poznania ścieżki edukacyjnej do uzyskania tego zawodu oraz jego pozycji na rynku pracy.
Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej szkole.
Archiwum Aktualności