• Aktualności

            • Jak zachowywać się bezpiecznie?

            • 29 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów z panią Dorotą Krawczyk – młodszym aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Rawie  Mazowieckiej i panem Grzegorzem Malarowiczem – aspirantem sztabowym Komisariatu Policji w Białej Rawskiej. Celem spotkania było bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Policjanci rozmawiali z uczniami o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych po zmroku. Omówiono również zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto poruszono temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Zajęcia z przedstawicielami policji są jednymi z wielu działań realizowanych w naszej szkole w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego.

            • Sprzątamy dla Polski

            • 27 kwietnia najmłodsi uczniowie z klasy I wzięli udział w sprzątaniu w związku z ogólnopolską akcją #SprzątamyDlaPolski. Wielkie brawa dla pierwszaków. W kolejnych dniach uczniowie pozostałych klas będą również uczestniczyć w sprzątaniu najbliższej okolicy.

            • "Drzewa i krzewy rosnące w Polsce" - spotkanie z panem Tomaszem Bańkowskim

            • „Dzień dobry, drzewa, polskie drzewa!
              Wiatr wam ballady swoje śpiewa
              I rozczesuje wasze liście,
              Co w oczach mienią się srebrzyście.”

              Z okazji obchodów Dni Ziemi odbyło się spotkanie z panem Tomaszem Bańkowskim, który opowiadał o drzewach i krzewach rosnących w Polsce. Poznaliśmy wiele ciekawostek o gatunkach oraz budowie rodzimych drzew i krzewów. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Białej Rawskiej. Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody!

            • 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

            • Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ekologiczno-przyrodniczych „Pszczoły – owady społeczne i pożyteczne” oraz „Rozpoznawanie śladów i tropów zwierząt”. Warsztaty poprowadziły panie Kinga Nowak, Agnieszka Pruszkowska oraz Jagoda Kowalska z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Najmłodsze dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, w trakcie których poznawały ptaki śpiewające, sowy i dzięcioły. Podczas zajęć dużo uwagi poświęcono na zagadnienia dotyczące wpływu działalności człowieka na środowisko przyrodnicze oraz ochronę zasobów naturalnych naszej planety. Serdecznie dziękujemy za piękną i ciekawą lekcję przyrody!

            • WYNIKI MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚMIGUS DYNGUS"

            • WYNIKI MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚMIGUS DYNGUS", którego organizatorem był MGOK w Białej Rawskiej:

              - w kategorii klasa III

              I miejsce - Marta Biernat

              - w kategorii klasa VI

              I miejsce - Zuzanna Matyszewska

              Wielkie brawa dla laureatów!

            • WYNIKU KONKURSU "JAJKO WIELKANOCNE"

            • W konkursie plastycznym "Jajko wielkanocne", którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej, równorzędne nagrody otrzymali:

              Kategoria I - klasy I-III

              Olga Szymczak - klasa II

              Szymon Kieszek - klasa II

              Jakub Lewandowski - klasa II

              Kategoria II - klasy IV-VI

              Miłosz Niewiadomski - klasa IV

              Weronika Pieczątka - klasa V

              Marika Kędzierawska - klasa VI

              Gratulujemy!

            • Tradycje i zwyczaje wielkanocne - spotkanie z #BIBLIOciotkami

            • 12 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III  z #BIBLIOciotkami z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej. Tym razem tematem zajęć były tradycje i zwyczaje wielkanocne. Serdecznie dziękujemy pani Ani i pani Beacie za kolejną ciekawą lekcję oraz wesołą zabawę!

            • Projekt edukacyjny "KSIĄŻECZKA WYCIECZKA PO WIOSKACH I WIOSECZKACH"

            • "KSIĄŻECZKA WYCIECZKA PO WIOSKACH I WIOSECZKACH" to projekt realizowany w naszej szkole w ramach grantu Edukacji Inspiracji. Jednym z przeprowadzonych działań była zabawa w pisanie limeryków (czyli krótkich, czterowersowych wierszyków) na temat wiosek, które znajdują się w obwodzie naszej szkoły i, współpracującej z nami w tymże projekcie, Szkoły Podstawowej w Lesiewie. Powstało kilkadziesiąt!!!! wierszyków, do oceny przez ośmioosobowe jury (składające się z uczniów, rodziców i nauczycieli) zakwalifikowaliśmy 60 prac. Każda z osób z komisji dysponowała 10 punktami, które mogła "rozdać" wybranym przez siebie utworom. Najwięcej punktów zdobył limeryk Dominika Piątkowskiego z SP w Babsku!!! Bardzo spodobały się również wierszyki, których autorami są: Aleksander Szwarc z SP w Babsku, Adam Majer z SP w Babsku, Karol Mazurkiewicz z SP w Babsku, Miłosz Niewiadomski z SP w Babsku, Zuzanna Matyszewska z SP w Babsku, Marika Kędzierawska z SP w Babsku, Dominik Jędrzejewski z SP w Babsku, Maja Witasik z SP w Lesiewie, Maciej Pruś z SP w Babsku, Roksana Zaraś z SP w Lesiewie, Paweł Karpiński z SP w Babsku, Michał Beta z SP w Lesiewie, Wiktoria Wojciechowska z SP w Babsku. Na wszystkich poetów czekają nagrody. 

            • WESOŁA GROMADA z klasy III realizuje projekt edukacyjny "CZYTAM Z KLASĄ"

            •  

              Uczniowie z klasy III realizują w bieżącym roku szkolnym Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ – Lekturki spod chmurki – EDYCJA III”. Projekt wspiera rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Celem projektu jest mi. in. rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Tegoroczna edycja projektu przebiega pod hasłem „Poznajemy zawody”, dlatego też uczniowie zgłębiają wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody. Tym razem dzieci poznawały zawód strażaka. Czytały książkę autorstwa Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Dodatkowo obejrzały prezentację „Zawód strażaka”. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania związane z realizacją projektu. W dniach 29-30 marca uczniowie z klasy III zaprezentowali efekty swoich działań dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-II. WESOŁA GROMADA z klasy III zrealizowała już dwa moduły projektu pod kierunkiem p. Elżbiety Krawczyk. Obecnie realizuje trzeci moduł.

            • PROJEKT EDUKACYJNY "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

            • "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" to projekt edukacyjny Fundacji Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy. Celem programu jest propagowanie nawyków zdrowego odżywiania się. Uczniowie klasy 2 uczestniczyli  w nim już po raz kolejny. Dzieci poznały piramidę żywienia, zgodnie z nią przygotowywały poczęstunki np. z okazji Dnia Kobiet, Dnia Chłopca, piją wodę, zamiast chipsów jedzą chrupki kukurydziane. W tym roku samodzielnie kisiły warzywa i przygotowały sok z kiszonych buraków. Na klasowym parapecie założyły wiosenny ogródek. Koordynatorem projektu była wychowawczyni klasy 2 p. Anna Szczepańska.

            • WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZYCH

            • WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ SZKOLNE KOŁO LIGI OCHRONY PRZYRODY POD PATRONATEM ZARZĄDU OKRĘGU LOP W SKIERNIEWICACH
              Szkolny Konkurs Przyrodniczy LOP „ROZPOZNAWANIE DRZEW I KRZEWÓW”
              - kategoria wiekowa – klasy IV-V
              I miejsce – Aleksandra Woźniak – klasa V
              II miejsce – Zuzanna Łomińska – klasa V
              III miejsce – Weronika Pieczątka – klasa V
              wyróżnienie – Karina Orlicka – klasa V
              wyróżnienie – Hubert Sypka – klasa V
              - kategoria wiekowa – klasy VI-VIII
              I miejsce – Adam Szwarc – klasa VI
              II miejsce – Weronika Karpow – klasa VIII
              III miejsce – Karolina Walczak – klasa VII
              wyróżnienie – Anna Wodnicka – klasa VII
              wyróżnienie – Dominik Piątkowski – klasa VII
              Szkolny Konkurs Plastyczny LOP „DRZEWA WOKÓŁ NAS”
              - kategoria wiekowa – klasy 0-I
              NAGRODY:
              Nadia Mateja – klasa „0”
              Julia Wróblewska – klasa „0”
              Lena Szymańska - klasa I
              Jakub Krzemiński – klasa I
              - kategoria wiekowa – klasy II-III
              Amelia Kociszewska – klasa II
              Jagoda Rzeźnicka – klasa II
              Marharyta Antoshkevych – klasa III
              Przemysław Majer – klasa III
              GRATULUJEMY LAUREATOM!!!

            • DZIEŃ BEZ PLECAKA

            • 1 kwietnia to dzień wybrany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły, w którym chętni uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości czymś ten plecak zastąpić. W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, sklepowy wózek. Liczy się kreatywność i fantazja. Dzień bez plecaka ma na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak. Zwyczaj trafił także do Polski i jest traktowany jako forma integracji, zabawy i odpoczynku od nauki.