• Światowy Dzień Jabłka

• Uczniowie klasy 3 świętowali Światowy Dzień Jabłka. Świętowali, ale nie zapomnieli o nauce. Wręcz przeciwnie! Wszystkie lekcje wypełnione były mnóstwem zadań z jabłkiem w tle. Trwały poszukiwania rzeczowników, czasowników i przymiotników niezbędnych do opisu jabłka. Została omówiona budowa tego owocu. Podczas zapisywania słów: "miąższ" czy "kształt" wspomniano o zasadach ortograficznych. Wyrazy o znaczeniu przeciwnym, wyrazy bliskoznaczne, zdrobnienia-tego też nie zabrakło. Działania matematyczne ukryły się na "jabłkowej" karcie pracy. Na koniec odbyła się konsumpcja tych najpopularniejszych u nas owoców.

• Dzień Jabłka u przedszkolaków

• 28 września przedszkolaki z grupy „Słoneczka” świętowały DZIEŃ JABŁKA. Celem wspólnej zabawy była integracja grupy oraz zachęcenie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami ze względu na ich walory zdrowotne i odżywcze. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach oraz potrawach i przetworach z tych smacznych owoców. Dzięki zaangażowaniu rodziców, poza pamiątkowym dyplomem, każde dziecko otrzymało rumiane jabłuszko i mini szarlotkę.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

• 16 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 29. Akcji Sprzątanie Świata ph. WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE! W Polsce organizatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Głównym celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieranych zostało wiele worków pełnych odpadów.

• DZIEŃ KROPKI U PRZEDSZKOLAKÓW

• W Dniu Kropki dzieci obejrzały krótką bajkę przedstawiającą historię dziewczynki imieniem Vashti, od której wywodzi się dzisiejsze święto. Następnie układały kropki według rozmiarów i kolorowały groszki według rytmu. Układaliśmy również kropkowe puzzle, a w nagrodę każdy otrzymał dyplom. Wielką niespodzianką były odwiedziny dzieci z III klasy (wychowawca - Anna Szczepańska), które przeczytały nam historię Vashti. Wspólnie wykonaliśmy kropkową gimnastykę. Dziękuję. Dzień pełen wrażeń, jak na Dzień Kropki przystało.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, uświadamiania talentów, budowania wiary we własne możliwości, ale także okazja do przypomnienia sobie, że warto doceniać starania innych, chwalić za nawet najmniejszy postęp i nie oceniać, a doceniać. Przyczynkiem do powstania tego święta była książka pt. "Kropka"- historia małej dziewczynki o imieniu Vashti. I to właśnie z tą opowieścią uczniowie klasy 3 zapoznali swoich młodszych kolegów. W ramach obchodów tego dnia, wybrali się do dzieci z przedszkola oraz oddziału zerowego i uczniów z klasy 1 i 2, przeczytali książkę o Vashti i poprosili o wykonanie dwóch zadań. Czy trzecioklasiści są dobrzy w tym, co zrobili? Czy wykazali się jakimiś talentami?

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• Kontynuujemy edukacje prozdrowotną. 15 września 2022 r. odbyło się spotkanie dzieci z klas 0-III z pielęgniarką szkolną panią Joanną Pietrzak. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla młodych słuchaczy. Pani Joasia w ciekawy sposób przekazała informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

• Projekt edukacyjny pt. Biuro Detektywistyczne "Szczęśliwa Trzynastka"

• Wizyta pani Małgorzaty Lewandowskiej – młodszego aspiranta Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej i pana Grzegorza Malarowicza – aspiranta sztabowego Komisariatu Policji w Białej Rawskiej w naszej szkole związana była nie tylko z prelekcją na temat bezpieczeństwa. Nasi goście pojawili się u nas, by pomóc uczniom klasy 3 rozwiązać zagadkę. Dzieci z tej klasy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego zastały w swojej sali nieznajomego kościotrupa , który wyposażony w walizkę, płaszcz, kapelusz i tajemniczy uśmiech zasiadł w klasowym fotelu. Pani Małgorzata zebrała odciski palców od wszystkich uczniów oraz wychowawczyni, pani Anny Szczepańskiej. Pan Grzegorz dostarczył teczki z dokumentami, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się kim jest tajemniczy gość (to niejaki Kostek Negatywka) i gdzie szukać walizki. Tak, ktoś ukradł walizkę! Oczywiście wszystkie te działania to... projekt edukacyjny pt. Biuro Detektywistyczne "Szczęśliwa Trzynastka".

• AKCJA "TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH"

• 13 września 2022 r. w ramach akcji „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych” odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VIII z Panią Justyną Wolnicką z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej. Celem spotkania było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie za ciekawe spotkanie oraz wiele cennych wskazówek, które z pewnością wykorzystamy do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

• 7 września 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII oraz przedszkolaków z panią Małgorzatą Lewandowską – młodszym aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Rawie  Mazowieckiej i panem Grzegorzem Malarowiczem – aspirantem sztabowym Komisariatu Policji w Białej Rawskiej. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjanci rozmawiał z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Spotkania z przedstawicielami policji są jednymi z wielu działań realizowanych w naszej szkole w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego.