24 maja 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków, pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wiśniewskiej oraz p. Lilli Radlak i p. Władysławy Wieczorek, pojechały na wycieczkę do Parku Jurajsko-Botanicznego DINOPARK w Kołacinku. Zwiedziły świat lodu i bajkową ścieżkę, gdzie pani przewodnik przypomniała znane bajki. W hali 3D przedszkolaki obserwowały jak wykluwa się dinozaur oraz mogły usłyszeć wybuch wulkanu. Podczas spaceru z przewodnikiem ścieżkami DINOPARKU, w otoczeniu pięknej zieleni, dzieci podziwiały wiele gatunków dinozaurów i smoków. Dużą atrakcją było odkopywanie szkieletu dinozaura oraz zjazd na tyrolce. Pobyt w parku zakończyły zabawy na placu zabaw i w figloraju. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć.
Wycieczka do Kołacinka
- 78
26 MAJA
"Z darami natury świat nie jest ponury"
- 19
Przedszkolaki wykonały już dwa ostatnie zadania z projektu "Z darami natury świat nie jest ponury" - "Błotna kuchnia" oraz "Z kamyka zabawka dla smyka". Na chwilę zamieniły się w poszukiwaczy złota. Oto efekty...
POWODZENIA NA EGZAMINIE!
Zakładka od serca
Życie pszczół
- 45
W dniu 18.05.2023 r. w oddziale przedszkolnym 5-6 latków odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone pszczołom i pszczelarstwu. Zajęcia popołudniowe poprowadził pan Michał Zdulski, zawodowo nauczyciel matematyki w naszej szkole, a prywatnie miłośnik pszczelarstwa pełniący funkcję prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Białej Rawskiej. Pan Michał opowiadał dzieciom o niezwykle interesującym życiu i pracy bardzo pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły. Przyniósł do przedszkola kombinezon ochronny oraz różne narzędzia, niezbędne w pracy pszczelarza (m.in. ule) - demonstrował, jak się ich używa i do czego one służą. Wyjaśniał dzieciom, dlaczego pszczoła to pożyteczny owad. Pszczelarz pokazywał dzieciom film pt. „Co byśmy zobaczyli, gdybyśmy mogli dostać się do wnętrza ula?” oraz zaprezentował i omawiał piękne fotografie pochodzące z własnych zbiorów. Zajęcia te były bardzo cenne, bo dzięki nim dzieci w atrakcyjny sposób poznały nazwy mieszkańców ula, dowiedziały się o tym, że życie w ulu jest wyjątkowo zorganizowane oraz o tym, że każdy mieszkaniec ma w nim przypisane role. Pan Michał przyczynił się do wzbogacenia zainteresowań dzieci i ich słownictwa. Dzieci z uwagą słuchały opowieści pszczelarza. Bardzo ciekawym doświadczeniem było dla dzieci obserwowanie żywych pszczół w szklanym ulu oraz szukanie wśród nich królowej. W ramach zajęcia plastycznego dzieci wykonały własną świeczkę z plastra wosku pszczelego, którą zabrały do domu. Na koniec bardzo bogatych w wiedzę i własne doświadczenia pana Michała zajęć, dzieci skosztowały pysznego miodu z pasieki pana Michała. Zajęcia były wyjątkowe, a dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały niezwykle interesujących opowieści o życiu pszczół. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za wizytę w naszym przedszkolu.
Uczymy się programować - zajęcia z Photonami
- 7
Lekcja z Photonami to świetna zabawa połączona z nauką programowania i matematyki. Uczniowie klasy 3 utrwalali w ten sposób pojęcia geometryczne (obwód, łamana otwarta, łamana zamknięta itp.). Uczniowie klas 1-2 w ramach zajęć świetlicowych trenowali koncentrację zapamiętując trasę wędrówki robota, programowali trasę jego wędrówki tak, by przejechał po macie w określone miejsce. Wszystko to z panią Anną Szczepańską (wychowawczynią klasy 3), która razem z uczniami eksperymentuje i poznaje możliwości robotów edukacyjnych zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
"Z darami natury świat nie jest ponury"
- 22
Pogoda za oknem nie rozpieszcza, ale my nie próżnujemy! Dzieci z grupy 3-4 latków wspólnie z wychowawczynią Marzeną Wiśniewską stworzyły MEGA "Ekologiczną grę matematyczną", w której pionkami były przedszkolaki. Na większości pól znajdowały się kartoniki z rysunkami odpadów, które dzieci następnie umieszczały przy odpowiednim pojemniku. Dzięki wspólnej zabawie utrwaliliśmy wiedzę na temat segregacji odpadów oraz umiejętność przeliczania. Dzisiejsza zabawa to kolejne zadanie z projektu "Z darami natury świat nie jest ponury".
"Razem przez cztery pory roku"
- 29
Gdy za oknem deszczowo i ponuro przedszkolaki z grupy "Słoneczka" zaczynają czarować... Odrobina kolorów w taki dzień wskazana. Korzystając z kolorowej bibuły, wody, oleju, octu, pianki do golenia, cukru i sody przy niewielkiej pomocy wychowawcy Marzeny Wiśniewskiej dzieci wykonały doświadczenia: "Kolorowy deszcz" i "Kolorowe bąbelki". Może uda nam się przywołać "Tęczowe lato"? Zadanie z IV modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Razem przez cztery pory roku".
Projekt edukacyjny "Z darami natury świat nie jest ponury"
- 30
Dzieci z grupy 3-4 latków podczas zajęć z wychowawcą Marzeną Wiśniewską wykonały "Wiosenną łąkę" jako realizację zadania "Boso przez świat" (dowolna interpretacja tematu) z projektu "Z darami natury świat nie jest ponury". Praca wykonana została stopami i dłońmi. Takie malowanie to przede wszystkim fantastyczna zabawa, pełna spontanicznych reakcji i zdobywania przez dzieci nowych doświadczeń. Było to doskonałe ćwiczenie wspomagające integrację sensoryczną.
Finał akcji "Z książką na walizkach"
- 36
W sobotę, 13 maja uczestniczyliśmy w Rawie Mazowieckiej w wielkim finale akcji "Z książką na walizkach". Kolorowy korowód, konkursy, stoisko z mnóstwem ciekawych książek, spotkanie i rozmowy z pisarzami i całe mnóstwo innych atrakcji zapewnili nam gospodarze imprezy, czyli Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej. Gratulujemy fantastycznego wydarzenia!!!
Konkurs literacki "Z panem Paskiem spacer po Babsku"
- 5
W nawiązaniu do książki pana Pawła Wakuły „ Z panem Paskiem po ziemi rawskiej” oraz realizowanego w szkole projektu „Wielka historia małej miejscowości” został ogłoszony konkurs literacki pt. „Z panem paskiem spacer po Babsku”. Uczniowie klas III-VIII mieli za zadanie napisać pracę, której bohater zabierze nas na spacer do najciekawszych miejsc Babska. Siedmiu uczniów podjęło się tego zadania i, wzorem pana Pawła Wakuły, napisało swoje opowieści. Wszyscy odebrali nagrody z rąk pisarza, a Jakub Lewandowski z klasy III i Miłosz Niewiadomski z klasy V także puchary za najpiękniejsze prace. Pomysłodawcą konkursu była pani Anna Szczepańska (wychowawczyni klasy III). Nagrody zostały zakupione z funduszy otrzymanych w ramach projektu „Wielka historia małej miejscowości”.
Konkurs plastyczny "Bliscy nieprzeciętni"
- 3
„Bliscy nieprzeciętni” to konkurs plastyczny zorganizowany przez wydawnictwo Literatura, inicjatora projektu „Z książką na walizkach”. Na konkurs szkolny wpłynęło kilkadziesiąt prac, z których pan Paweł Wakuła, goszczący u nas pisarz, wybrał trzy, które zostały przekazane do udziału w II etapie konkursu. Ich autorzy to: Antoni Szymański (klasa I), Zuzanna Kliszczak (klasa II), Jakub Krzemiński (klasa II). Miło nam poinformować, że Zuzia Kaliszczak odebrała nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w finale konkursu!!! Gratulujemy!!! Spośród pozostałych prac jury szkolne wyróżniło: Łucję Satro (oddział przedszkolny), Nadię Mateję (klasa I), Antoniego Frukacza (klasa II), Wiktorię Wojciechowską (klasa III), Martę Biernat (klasa V), Marikę Kędzierawską (klasa VII), Joannę Pruś (klasa VII). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali małe prezenciki zakupione z funduszy pozyskanych w ramach projektu „Wielka historia małej miejscowości”.
Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą
- 43
11 maja naszym gościem był pan Paweł Wakuła, pisarz, ilustrator, rysownik prasowy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Z książką na walizkach". Wizyta ta była dla nas szczególnie ciekawa, ponieważ pan Paweł napisał książkę pt. "Z panem Paskiem po ziemi rawskiej", w której jedna z opowieści dotyczy Babska. Zachęcamy do przeczytania
UROCZYSTE OBCHODY 160. ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO
Zdjęcia: Paweł Buczak
14 maja odbyły się uroczyste obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego. W kościele parafialnym w Babsku odprawiona została msza święta w intencji poległych powstańców w bitwie pod Babskiem 17 maja 1863 roku. Po mszy św. wystąpili uczniowie naszej szkoły w części artystycznej pt. „Pamięć Bohaterom Powstania Styczniowego 1863”, przygotowanej pod kierunkiem pani Honoraty Pasiewicz i pani Izabeli Piecuch. Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie i odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci powstańców.
74
160. Rocznica Powstania Styczniowego
Gminne Zawody Piłki Nożnej Chłopców
- 2
W dniu dzisiejszym, w gminnych Zawodach Piłki Nożnej Chłopców "Piłkarskie Szóstki", uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. WIELKIE BRAWA!
Gminne Igrzyska w Czwórboju Lekkoatletycznym
W Gminnych Igrzyskach w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się 5 maja 2023 r., uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców. GRATULUJEMY!
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO
4 maja 2023 odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uczennice klasy VI - Weronika Pieczątka i Karina Orlicka - przybliżyły wszystkim historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Całą uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe i przygotowana dekoracja. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.
20
Przypominamy o trwających konkursach
Przypominamy o trwających konkursach: literackim "Z panem Paskiem spacer po Babsku" oraz plastycznym "Bliscy nieprzeciętni".
Archiwum Aktualności