• Koncert muzyczny pt. "Piosenki Świąt"

• 2 grudnia po raz kolejny odwiedził naszą szkołę pan Hanusz Kowalczyk - tym razem z koncertem muzycznym pt. „Piosenki Świąt”. Zaproszeni artyści: pani Aleksandra Hawro-Łyko i pan Paweł Żak zachwycili wszystkich pięknym wykonaniem kolęd i piosenek świątecznych. Między kolejnymi utworami odbyły się konkursy dla dzieci. Dzisiejsze spotkanie z muzyką wprowadziło nas w świąteczny nastrój.  Z niecierpliwością czekamy na następne.

• KIERMASZ ANDRZEJKOWY

• Wesołe zamieszanie, zapachy i długie kolejki towarzyszyły wydarzeniu zorganizowanemu przez liderów projektu "Wielka historia małej miejscowości" oraz Samorząd Uczniowski. Na szkolnym korytarzu stanęły stoiska wypełnione pluszakami, książkami i smakołykami (były gofry przygotowywane przez uczniów z klas 7-8, szarlotka upieczona przez Adama Sadowskiego, lemoniada wykonana przez Olka Szwarca). Tego dnia można było także kupić naszą "Książeczkę wycieczkę po wioskach i wioseczkach". Nad całością czuwali: p. Michał Zdulski - opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz p. Anna Szczepańska - opiekun grupy projektowej, która to na czele z Bartkiem Szymankiewiczem, Miłoszem Niewiadomskim i Rafałem Piotrowskim była pomysłodawcą kiermaszu.

• ŚWIĘTY ANDRZEJ CI UKAŻE, CO CI LOS PRZYNIESIE W DARZE...

• W dzień świętego Andrzeja tradycją jest wróżenie sobie przyszłości. Z tej okazji 30 listopada Samorząd Uczniowski zapraszał wszystkich na andrzejkowe wróżby. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Mamy nadzieję, że wszystkie wróżby okazały się pomyślne.

• ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

• W dniu 30 listopada w grupie 3-4 latków odbyły się andrzejki. Na zaproszenie wychowawczyni grupy pani Marzeny Wiśniewskiej pojawiła się nawet wróżka-czarodziejka.
              Wosk się leje wprost do wody,
              Ktoś losuje już zawody.
              But za butem równo staje
              - andrzejkowe to zwyczaje!
              Tradycyjnie są zabawy,
              Więc nie przedłużając sprawy,
              Sprawdź, co przyszłość zapowiadaI
              niech dobra trwa zabawa!

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 5-6 LATKÓW

• 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków świętowały Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki mogły do szkoły przynieść swoje ulubione przytulanki. W ramach świętowania odbyły się wspólne zabawy w kole, tańce z misiami oraz nauka wierszyka o misiu. Na zakończenie zajęć dzieci w zespołach wykonały pracę plastyczne pt. "Nasz miś". Dzisiejszy dziś upłynął dzieciom w bardzo przyjemnej i wesołej atmosferze.