Mając na względzie potrzebę jak najszybszego zahamowania rozwoju epidemii COVID-19 zaplanowano przedłużenie trwającego ograniczenia funkcjonowania szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego do dnia 3 stycznia 2021r. Ograniczenie polega na kontynuowaniu prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.
NAUKA ZDALNA DO 3 STYCZNIA 2021
25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia
Kształcenie na odległość w klasach I-III - poradnik MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebrane zostały wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, która jest dostępna na stronie:
DZIEŃ PRAW DZIECKA
Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry,
wyznania czy pochodzenia,
przysługują takie same prawa - prawa dziecka.20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka - uchwalonej w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowanej przez Polskę w 1991 roku.
UNICEF_POLSKA_KONWENCJA_O_PRAWACH_DZIECKA
UNICEF został założony w 1946 roku, aby nieść pomoc dzieciom, które ucierpiały na skutek II wojny światowej i w swoich działaniach kieruje się postanowieniami Konwencji o prawach dziecka.
Każdego dnia pracownicy UNICEF działają w 190 krajach i terytoriach, nierzadko w najtrudniejszych miejscach na ziemi, aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej.
W tym wyjątkowym dniu zachęcamy wszystkich do ubrania się w niebieski kolor UNICEF, jako symbol solidarności z rówieśnikami, którym pomoc niesie UNICEF.
Zdjęcie w niebieskim ubraniu można przesyłać na adres mailowy szkoły spbabsk@wp.pl
Samorząd Uczniowski
SZLACHETNA PACZKA 2020
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Jak co roku bierzemy udział w akcji Szlachetna Paczka. W tym roku wybraliśmy pięcioosobową rodzinę, do której trafią podarunki w Weekend Cudów.Pani Karolina wraz z mężem Adrianem i trójką dzieci Aleksandrą, Pawłem i Fabianem mieszkają w małym, dwupokojowym mieszkaniu, które jest bardzo skromnie umeblowane i wymaga remontu. Małżeństwo na co dzień zmaga się z autyzmem córki i problemami trawiennymi najmłodszego syna.
Dzieci pani Karoliny i pana Adriana są bardzo wesołe, uwielbiają słuchać z tatą muzyki i grać w gry planszowe. Synowie Paweł i Fabian pięknie śpiewają i rysują. Rodzice szczególną uwagę zwracają na odpowiedni rozwój córki Oli, która z uwagi na autyzm potrzebuje różnych form terapii. Rodzice bardzo troszczą się o swoje dzieci. Pani Karolina uwielbia przygotowywać zdrowe posiłki dla swojej rodziny, a pan Adrian chętnie jej pomaga w kuchni. Marzą o tym, aby ich dzieci rozwijały się prawidłowo, były zdrowe i niczego im w życiu nie brakowało.
Pytania odnosnie akcji Szlachetna Paczka mogą Państwo kierować bezpośrednio do P. Iwony Godusławskiej, P. Agaty Kierasińskiej i P. Karoliny Bielawskiej.
Wyniki konkursu literackiego "Barwy mojej Ojczyzny"
„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel - serce czyste...
Piękne są nasze barwy ojczyste.”
/Cz. Janczarski/Rozstrzygnięty został Szkolny konkurs literacki na wiersz o tematyce patriotycznej "Barwy mojej Ojczyzny". Celem konkursu było propagowanie uczuć patriotycznych oraz rozwijanie zdolności literackich uczniów. Adresowany był do uczniów klas V – VI i VII – VIII.
Nagrody w konkursie zdobyli:
- klasy V – VI
1. Joanna Pruś
2. Anna Wodnicka
3. Aleksandra Biniecka
4. Maria Śmiałkowska
- klasy VII – VIII
1. Weronika Karpow
2. Amelia Rudnicka
3. Łucja Byster
4. Adam Majer
Gratulujemy!
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma praw do przyszłości” /J. Piłsudski/11 listopada to szczególny dzień w dziejach naszego narodu. W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Kolejne powstania narodowe, zrywy niepodległościowe, działania patriotów pokazały, że choć Rzeczpospolita zniknęła z mapy świata, to naród pozostał. Odwaga, męstwo i upór Polaków zaowocowały odzyskaniem niepodległości. Musimy zawsze pamiętać, że najcenniejsze wartości jak wolność i niepodległość nie są dane raz na zawsze. Musimy je doceniać, szanować, pielęgnować i bronić.
Szkoła do hymnu 2020
Również w tym roku nasza szkoła włączy się do akcji „Szkoła do hymnu” . We wtorek, 10 listopada, o symbolicznej godz. 11:11 zaśpiewamy hymn narodowy. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy wspólne śpiewanie w danej klasie lub grupie (dla tych, którzy będą tego dnia w szkole) lub połączenie się za pomocą komunikatorów i zaśpiewanie hymnu on-line.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w dniu 8 listopada 2019 roku.
DO_HYMNU_2019.mp4
Zachęcamy także do zapoznania się z ulotką "Szanuj, kochaj, chroń" przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych.
INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
Szanowni Rodzice!
Od 9 listopada 2020 r. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego funkcjonują bez zmian.
Świetlica szkolna i biblioteka pracują zgodnie z planem,
Autobus szkolny kursuje wg ustalonego wcześniej rozkładu.
NAUKA ZDALNA W KLASACH I-VIII
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. zawieszone będą zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
Zasady organizacji zajęć w klasach I-III i IV-VIII z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość , obowiązujące od 09.11.2020 r., znajdują się w zakladce "Nauczanie zdalne". Mogą one ulec modyfikacji zgodnie z bieżącymi potrzebami szkoły.
#SzkołaPamięta
Nasza szkoła zgłosiła swój udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych oraz zwrócenie większej uwagi na historię swojej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów.
Co roku podejmujemy różne działania mające na celu pielęgnowanie pamięci o naszej historii. Porządkujemy i zwiedzamy groby poległych oraz grób Konstancji Gładkowskiej na miejscowym cmentarzu parafialnym, zapalamy znicze przy tablicach pamiątkowych zamieszczonych na murach kościoła w Babsku – „KATYŃ 1940”, „Pamięci żołnierzy Armii Krajowej oddziału leśnego DZIK poległym 11 stycznia 1945 w Studzianku”, „Pamięci dowódcy oddziału partyzanckiego Armii Krajowej SOKÓŁ – ŁÓKOŚ”.
Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Na zajęciach z wychowawcą oraz lekcjach historii wspominaliśmy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
W nawiązaniu do polskiej tradycji świąt zadusznych uczniowie wykonali prace plastyczne.
SZKOŁA PAMIĘTA - EDYCJA 2020
„Szkoła pamięta” – idea akcji
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-pamieta--zapraszamy-do-udzialu-w-kolejnej-edycji-akcji-men.
WAŻNA INFORMACJA!
Dzień 26 października 2020 r. (poniedziałek) jest wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przewidziane są zajęcia opiekuńcze od 7.30 do 15.00. Autobus szkolny kursuje zgodnie z podanym wcześniej rozkładem.
NAUKA ZDALNA W KLASACH IV-VIII
Od 26 pażdziernika 2020 r. do 8 listopada 2020 r. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Bieżące informacje dotyczące nauki zdalnej w naszej szkole przesyłane są przez e-dziennik.
Oddział przedszkolny i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian.
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne
KOMUNIKAT KURATORIUM OŚWIATY O REALIZACJI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
W związku z zawieszeniem działalności stacjonarnej szkół podstawowych dla klas IV - VIII oraz trudną sytuacją epidemiczną informujemy o wstrzymaniu do odwołania realizacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.
Nowy terminarz Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021 zostanie przedstawiony w najbliższym czasie.
Z poważaniem
Kuratorium Oświaty w Łodzi
NASZA NOWA EKOPRACOWNIA
Z udziałem dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. utworzona została w naszej szkole piękna EKOPRACOWNIA - pracownia biologiczno-chemiczna. Koszt całkowity projektu wyniósł 56 000 zł.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
16 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymały dyplomy, a także niespodzianki w postaci liczydeł, kredek i książek.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów. Powodzenia!
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
„Wykształcenie to dar najcenniejszy, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić”.
Dla wszystkich Nauczycieli najlepsze, najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia zdrowia, wyrozumiałości oraz cierpliwości. Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
Potrzebne nam są wzorce, i Wy, Drodzy Nauczyciele, nimi jesteście.Samorząd Uczniowskie Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Babsku
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
5 października 2020 r. braliśmy udział w X edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym jest egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Europy do nauki języków obcych, promowanie nauki języków obcych przez całe życie oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Również nasza szkoła corocznie z okazji tego święta organizuje liczne wydarzenia. W tym roku szkolnym z racji reżimu sanitarnego obchody tego święta wyglądały nieco inaczej. Uczniowie w klasach wraz z wychowawcami przygotowali plakaty dotyczące państw, z którymi Polska bezpośrednio graniczy: Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Republiki Czeskiej, Słowacji i Niemiec oraz wzięli udział w konkursach językowych. Klasy I-VIII wzięły udział w Konkursie Języka Angielskiego. Pisali go wszyscy uczniowie na poziomie adekwatnym do swojego wieku. Dodatkowo klasa VIII wzięła udział w Konkursie Języka Rosyjskiego.
W konkursie z języka angielskiego I miejsce zajęła Weronika Karpow z klasy VII, II miejsce ex aequo zajęli Kacper Tęczyński i Jakub Lewandowski z klasy I, a III miejsce zajął Bartosz Szymankiewicz z klasy III.
W konkursie z języka rosyjskiego I miejsce zajął Kacper Ciszewski.
Serdecznie gratulujemy.
Archiwum Aktualności